به گزارش پیک هشترود به نقل از تبریز بیدار، حسین فتحی صبح امروز در سلسله نشست های رسانه ای رسم خدمت، گزارش عملکرد دستگاه های اجرایی استان آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سه سال اخیر، تسهیلات مشاغل خانگی با مبلغ ۴۰۱۰ میلیارد ریال برای پیشران اقتصادی و توسعه مشاغل خرد و خانگی با هدف اشتغالزا و تحکیم خانواده اعطا شده است.

وی با اعلام اینکه در سه سال اخیر به تعداد بیش از ۲۰ هزار مجوز مشاغل خانگی با اشتغال مستقیم ۱۶۵۶۷ نفر ایجاد شده، اذعان کرد: این رقم نسبت به مشابه مدت زمان قبلی ۵ برابر شده است.

فتحی افزود: در سه سال اخیر به تعداد ۱۳۷۷۹۲ فرصت شغلی ایجاد شده که نسبت به مشابه مدت زمان  ۴ برابر شده است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی اظهار داشت: نرخ بیکاری کشور و استان در سال ۱۴۰۲ به کمترین نرخ در ۱۵ سال اخیر رسیده است.

وی ادامه داد: در طول سه سال اخیر به تعداد ۲۲۶ مورد طرح طبقه بندی در راستای افزایش و بالا بردن بهره وری، امنیت شغلی و مهارت محوری، رفاه و ایجاد انگیزه کارگران انجام‌ شده که نسبت به مشابه قبلی ۸ برابر شده است.

فتحی گفت: با افزایش ۳۹ درصدی کمک به واحد های مشکل دار در سه سال اخیر این رقم به ۲۹۱ مورد رسیده که دوره قبلی مشابه این رقم ۱۷۷ مورد بود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در پایان افزود: تعداد تعاونی های فعال استان در سال ۱۴۰۲ به تعداد ۴۵۵۶ تعاونی بود که با افزایش ۸ درصدی در اول سال ۱۴۰۰ به ۴۲۱۷ تعاونی رسید.

 

انتهای پیام/