ساعت: ۰۹:۱۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ شناسه خبر: 77455
فرماندار هشترود:

فرماندار هشترود گفت: پست برق سد سهند در این شهرستان با اعتبار ۶ میلیارد تومان ساخته خواهد شد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان فرماندار هشترود صبح روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای احداث این پست برق ۷.۵ مگاوات آمپری ۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات دارایی ها و سرمایه ای، ۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات منابع داخلی شرکت برق منطقه ای آذربایجان و ۲ میلیارد تومان هم از محل اعتبارات شرکت آب منطقه ای استان هزینه خواهد شد.
وی گفت: همچنین تا فروردین سال ۹۹، یکهزار هکتار باقی مانده از فاز۱ پایاب این سد با هزینه ۲۷.۵ میلیارد تومان به بهره برداری کامل خواهد رسید.
امینیان همچنین از کشاورزان و بهره برداران خواست تا نسبت به تعیین تکلیف پرونده تسهیلات خود در بانک اقدام کنند و بهره بردارانی که تا سال ۹۹ قساط خود را پرداخت نکنند و منابع مالی خود را تعیین تکلیف نکنند در سال ۹۹ آب آنها قطع خواهد شد. ِ
سد خاکی سهند هشترود با حجم مفید ۱۳۵ میلیون متر مکعب بر روی رودخانه قرانقو از سرشاخه های رودخانه قزل اوزن و در ۱۳۰ کیلومتری تبریز و ۳۵ کیلومتری شهرستان هشترود با اهداف تامین آب شرب و صنعت منطقه، کنترل سیلاب و توسعه کشاورزی احداث شده و از سال ۱۳۸۵ در حال بهره برداری است.
اراضی طرح توسعه شبکه پایاب سد سهند هشترود در قالب پنج واحد عمرانی به وسعت ۷۵۰۰ هکتار در دو طرف جاده هشترود – مراغه و در مجاورت رودخانه قرانقو واقع شده است.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده