ساعت: 13:01 منتشر شده در مورخ: 1401/11/3 شناسه خبر: 88953

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: هدف کمیته امداد آموزش، توانمند سازی، اشتغالزایی، خروج خانواده های نیازمند از چرخه حمایتی و پیوستن به چرخه کارآفرینی است.

فتاح صدیقی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پیک هشترود افزود: کمیته امداد در کنار کمک های مالی و معیشتی به توانمند سازی و آموزش مددجویان در بخش های مختلف می پردازد که این کار منجر به توانمند سازی، اشتغالزایی و خروج بسیاری از خانواره های نیازمند از چرخه حمایتی و کارآفرین شدن آنها می شود.

وی با بیان اینکه سیاست اشتغال در کمیته امداد مبتنی بر آموزش، ایجاد مشاغل خانگی، کارگاه های کوچک مقیاس و زودبازده است، اظهار داشت: طرح های اشتغالزایی برای مددجویان در زمینه های مختلف، خدمات، صنایع دستی، دامپروری، زنبورداری، کشاورزی اجرا شده است، این طرح‌ها براساس شرایط محیطی متقاضیان، علاقه مندی، استعداد و تخصص فنی با اولویت خانوارهای تحت حمایت و فرزندان مددجو اجرا می شود و طرح ها به مدت پنج سال مورد نظارت قرار می گیرند.

وی ادامه داد: در این راستا امسال ۱۶۰ هنرآموز تحت پوشش در دوره های آموزشی مقدماتی، پایدارسازی ومهارت آفرینی شرکت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغالزایی در سه بخش کارانگیزی، توان افزایی، خودکفایی به مددجویان اختصاص می یابد تاکید کرد: تسهیلات تخصیصی به کمیته امداد هشترود چهل و هشت میلیارد و پانصد میلیون تومانه می باشد که بر این اساس امسال به ۶۳۰ نفر جهت اجرای طرح های اشتغالزایی و ۱۰۰۰ نفر از خانواده ها جهت ایجاد فرصت های پرداخت شده است.

صدیقی از افتتاح ۵۰ واحد مسکن از ۸۴ واحد در دست ساخت این نهاد برای مددجویان خبر داد و گفت: مسکن یکی از مهمترین و گرانترین نیازهای افراد جامعه به ویژه خانواده های نیازمند است لذا کمیته امداد تلاش های گسترده ای را در راستای ساخت مسکن برای نیازمندان، تعمیر و تجهیز مسکن نیازمندان انجام می دهد تا بتواند باری هر چند کوچک از دوش این عزیزان بردارد.

وی تصریح کرد: تامین مسکن مناسب برای مددجویان نیز از دیگر برنامه‌های این نهاد مردمی است که بیش از ۸۴ واحد مسکن برای نیازمندان در دست ساخت قرار دارد لذا ۵۰ واحد در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه تسهیلات اشتغالزایی هر ارگان در سامانه رصد ثبت می گردد کمیته امداد سهم ۳۵ درصدی در اشتغالزایی شهرستان را دارد.

 

گزارش از مهدی اسماعیل نژاد

 

انتهای پیام/م.ا

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده