ساعت: 13:07 منتشر شده در مورخ: 1401/08/28 شناسه خبر: 87998
شهردار هشترود در گفتگوی اختصاصی با پیک هشترود خبر داد؛

مهدی پورصادق گفت: شهرداری‌ها در محدوده‌های مصوب بافت‌های فرسوده موظف هستند حداقل ۵۰ درصد در عوارض پروانه و تراکم ساخت تخفیف بدهند و این میزان در هشترود تا ۱۰۰ درصد تخفیف افزایش یافته است.

مهدی پورصادق شهردار هشترود در گفت‌وگو با خبرنگار پیک هشترود؛ بر تسریع در نوسازی خانه‌های ناپایدار تاکید کرد و افزود: شهرداری‌ها در محدوده‌های مصوب بافت‌های فرسوده موظف هستند حداقل ۵۰ درصد در عوارض پروانه و تراکم ساخت تخفیف بدهند و این میزان در هشترود تا ۱۰۰ درصد تخفیف افزایش یافته است.

وی محله‌هایی چون «مار چشمه»، «سید دره‌سی»، «سیدلر کوچه‌سی» و «کند اوستی» را جزو بافت فرسوده این شهر اعلام، و بیان کرد: نوسازی خانه‌ها در این محله‌ها و زیرشاخه‌هایشان در اولویت قرار دارد و اهالی نیز از طریق اعمال تخفیف و مذاکره به نوسازی تشویق می‌شوند.

وی با بیان اینکه معرفی اهالی برای دریافت تسهیلات بانکی این طرح از طریق الصاق مهر بافت فرسوده روی پروانه ساخت آنان آغاز شده است، اظهار داشت: استقبال اهالی نیز به تدریج رو به افزایش است و کارکنان شهرداری نیز آنان را به استفاده از مزیت‌های طرح بازآفرینی شهری تشویق می‌کنند.

به گفته وی حضور در جمع اهالی و تشریح مشوق‌ها، استفاده از نقشه تیپ برای کاهش هزینه‌ها و مشارکت در آواربرداری در حد توان نیز جزو اقدامات محلی برای تشویق اهالی به نوسازی خانه‌های ناپایدار این مناطق است.

 

گزارش از مهدی اسماعیل نژاد

 

انتهای پیام/م.ا

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده