ساعت: 16:50 منتشر شده در مورخ: 1401/05/7 شناسه خبر: 86660
امام جمعه موقت هشترود:

حجت الاسلام اباذری گفت: با دین نمی شود برخورد سوپرمارکتی کرد چراکه دین شرایط خودش را دارد و باید موازین آن را رعایت کرد و انتخابی نیست.

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، حجت الاسلام یعقوب اباذری خطیب جمعه موقت هشترود در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع با تسلیت فرارسیدن ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) گفت: هفته اول ماه محرم، هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده که اصلی ترین هدف قیام امام حسین (ع) نیز می باشد.

 

وی افزود: وظیفه همگانی است که در مقابل گناه و ناهنجاری‌های اجتماعی سکوت نکرد چراکه فریضه امر به معروف و نهی از منکر نماد حیثیت است و مورد تاکید ائمه اطهار و آیات قرآنی است.

 

اباذری تاکید کرد: با دین نمی شود برخورد سوپرمارکتی کرد چراکه دین شرایط خودش را دارد و باید موازین آن را رعایت کرد و انتخابی نیست.

 

امام جمعه موقت هشترود با اشاره به حمله هوایی ترکیه به قسمت‌هایی از عراق نیز تصریح کرد: این حمله به بهانه مبارزه با گروه‌های تروریستی باعث ناامنی در مرزهای شمالی عراق شده که بدنبال طرح احیای امپراتوری عثمانی از سوی اردوغان است.

 

وی ادامه داد: البته با توجه به بیداری اسلامی که عراق صورت گرفته و با قدرت جبهه مقاومت  رویای اردوغان محقق نخواهد شد و در جریان سفر اخیر وی به ایران نیز رهبر انقلاب توصیه جدی به اردوغان داشتند.

 

اباذری اظهار داشت: هیات های عزاداری شهرستان آماده عزاداری منسجم بر خلاف تبلیغات سوء دشمنان و دوقطبی سازی سلامت و معنویت آنهاست هرچند توصیه می شود هیات های عزاداری حتما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

 

گزارش از مهدی اسماعیل نژاد

 

انتهای پیام/ م.ا

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده