ساعت: 10:32 منتشر شده در مورخ: 1401/04/12 شناسه خبر: 86408
مدیرکل هواشناسی استان خبر داد؛

حبیب عبدلی در دیدار با فرماندار هشترود در محل فرمانداری این شهرستان افزود: به طور میانگین از ۳۱ شهریور سال گذشته تا ۱۰ تیر امسال حدود ۲۵۵ میلی‌متر بارندگی در استان روی داده است.

به گزارش خبرنگار پیک هشترود؛ حبیب عبدلی مدیرکل هواشناسی استان صبح امروز در دیدار با فرماندار هشترود در محل فرمانداری این شهرستان افزود: به طور میانگین از ۳۱ شهریور سال گذشته تا ۱۰ تیر امسال حدود ۲۵۵ میلی‌متر بارندگی در استان روی داده است در حالی که این رقم طی بازه زمانی مشابه پارسال ۲۱۸.۴ میلی‌متر ثبت شده بود.

وی در عین حال با بیان اینکه میانگین بارش آذربایجان‌شرقی طی سال آبی جاری نسبت به بلندمدت حدود ۱۴ درصد و بیش از ۳۶ میلی‌متر کاهش یافته است، اظهار کرد: به طور میانگین در طول این بازه زمانی و در بلندمدت حدود ۲۸۷.۵ میلی‌متر بارندگی در استان ثبت شده است.

وی میانگین بارش یک سال کامل آبی در استان را ۳۸۷ میلی‌متر عنوان کرد و ادامه داد: میانگین بارش سال آبی تا این زمان از سال تامین شده است.

عبدلی ادامه داد: در فصل بهار و از ابتدای سال جاری تا ۲۱ خرداد حدود ۸۹.۸ میلی‌متر بارندگی در این استان روی داده در حالی که در این بازه زمانی و در بلندمدت میزان بارندگی حدود ۱۲۰ میلی‌متر ثبت شده که نشان از کاهش حدود ۲۵ درصدی و معادل ۳۰ میلی‌متری بارش در این بازه زمانی دارد.

وی یادآوری کرد: در سال آبی جاری بیشترین بارندگی از شهرستان هشترود به میزان حدود ۳۸۷ میلی‌متر و کمترین بارش از آذرشهر به میزان حدود ۱۶۳ میلی‌متر گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی بیان کرد: میانگین بارندگی در تبریز طی سال آبی جاری حدود ۱۹۸ میلی‌متر و در بلندمدت حدود ۲۴۸ میلی‌متر ثبت شده و میانگین بارش در سال آبی جاری در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته حدود ۴۵.۶ میلی‌متر و نسبت به بلند مدت ۵۰ میلی‌متر کاهش یافته است.

«علیرضا توری» فرماندار هشترود نیز گفت: ایستگاه هواشناسی هشترود با هزینه بیش از ۱.۵ میلیارد تومان و با به‌روزترین دستگاه‌ها و سنسورهای جدید که می‌تواند رطوبت، دما، باد، باران، دمای خاک و اعماق خاک را نشان دهد، با تاخیر اما تا ۲ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/م.ا

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده