ساعت: 09:56 منتشر شده در مورخ: 2022/05/14 شناسه خبر: 85805
رئیس شبکه بهداشت و درمان هشترود:

رئیس شبکه بهداشت و درمان هشترود گفت: ۱۰۰ درصد جمعیت ۵ تا ۱۸ سال شهرستان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

سلیمان جعفرزاده روز سه شنبه در گفتگو با پیک هشترود کل مبتلایان شهرستان به کرونا را ۳ هزار و ۸۷۲ نفر اعلام کرد و افزود: جمعیت بالای ۱۲ سال ۹۸.۲ درصد نوبت اول ، ۹۲.۵۹ درصد نوبت دوم و ۶۷.۷۸ درصد نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند .

وی با بیان اینکه خوشبختانه در موج ششم کرونا در شهرستان فوتی نداشتیم، افزود: هم اکنون رنگ بندی شهرستان زرد است و فقط ۲ نفر در بخش عادی بستری هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان هشترود کل فوتی های کرونا در شهرستان را ۹۴ نفر اعلام کرد و گفت : ۳ نفر از این تعداد زیر ۳۰ سال ، ۱۴ نفر بالای ۳۱ تا ۶۰ سال ، ۲۶ نفر بالای ۶۰ تا ۷۵ سال ، ۳۷ نفر ۷۵ تا ۸۵ سال و ۱۴ نفر هم بالای ۸۵ سال بوده اند.

وی با اعلام اینکه بر اساس کلر سنجی و آزمایش های مستمر آب شهر هشترود وضعیت آب این شهر ۱۰۰ درصد مطلوب گزارش شده است، گفت: ۳۵ هزار و ۱۹۹ مورد نمونه سنجی (کلر سنجی ) از وضعیت آب شرب روستاهای شهرستان انجام شده که ۵۸ درصد مطلوب گزارش شده است.

جعفرزاده رتبه شهرستان هشترود در استان آذربایجان شرقی از نظر شیوع بیماری فشار خون ۱۳ و در مراقبت ۱۵ عنوان کرد و گفت: در ۸ مرکز بهداشت شهرستان ۶ هزار و ۹۰ بیمار با فشار خون بالا ، هزار و ۹۶۱ بیمار دیابت و ۱۴۵ بیمار سرطان شناسایی شده است.

وی افزود : در سال گذشته ۹ هزار و ۹۸۲ مورد از اماکن گردشگری شهرستان بازدید شده است که ۲۵۰ مورد به تخلفات معرفی و ۱۷ مورد هم اماکن غیر بهداشتی تعطیل و پلمب و ۳ تن و ۵۰۰ کیلو مواد غیر بهداشتی معدوم شد.

انتهای پیام/م.ا

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده