ساعت: 11:30 منتشر شده در مورخ: 2022/01/15 شناسه خبر: 84587

بارش برف و کاهش دما در آذربایجان شرقی، ۶۰ راه استان و برخی مدارس را تعطیل کرد.

به گزارش پیک هشترود، اورجعلی علیزاده، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی روز شنبه در یک گفت‌وگوی خبری در خصوص وضعیت راه‌های آذربایجان شرقی اظهار داشت: با آغاز بارش‌ها از ساعت پنج بامداد روز جمعه، ۲۴ دی ماه اغلب محورهای مواصلاتی استان از جمله هشترود، جلفا، مراغه، مرند، ورزقان، سراب، چاراویماق، کلیبر و اهر شاهد بارش شدید برف بودند.

وی ادامه داد: با تلاش همکاران راهداری از ساعات اولیه بارش عملیات برف‌روبی و نمک پاشی را آغاز کردیم که اکنون هیچکدام از راه‌های فرعی، اصلی، آزادراه و بزرگراه استان بسته نیستند.

علیزاده همچنین یادآور شد: در حال حاضر در هیچ یک از راه‌های استان با مشکل تردد مواجه نیستیم اما به دنبال اعلام اداره کل هواشناسی استان که تا ۱۲ درجه دما کاهش خواهد یافت بنابراین با مشکل یخبندان روبرو خواهیم.

وی در پایان تاکید کرد: از تمامی‌شهروندان درخواست می‌کنم از سفرهای غیر ضروری خودداری کرده و در صورت ضرورت نیز حتما از تجهیزات مناسب، لباس گرم و زنجیر چرخ استفاده کنند.

همچنین بر اساس اطلاعیه روز جمعه آموزش و پرورش استان تعطیلی مدارس استان به قرار زیر است:

خداآفرین
مدارس ابتدایی روستایی نوبت صبح و بعداز ظهر تعطیل و مدارس ابتدایی شهری نوبت صبح با یک ساعت تاخیر شروع به فعالیت خواهند کرد.

اهر
کلیه مدارس روستایی نوبت صبح و بعداز ظهر تعطیل خواهد بود اما آموزشها تعطیل نبوده و از طریق فضای مجازی پیگیری خواهد شد.

صوفیان
کلیه مدارس شهری و روستایی نوبت صبح با یک ساعت تاخیر شروع به فعالیت خواهند کرد.

مرند
مدارس استثنائی و پیش دبستانی شهری و مدارس ابتدایی روستایی و همچنین مدارس متوسطه دوره اول و دوم در مسیرهای (میاب، کوه کمر، ارلان، یکانات و مسیر النجق، دویجان) در نوبت صبح تعطیل خواهد بود.

ورزقان
کلیه مدارس شهری و روستایی نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل خواهد بود و آموزشها تعطیل نبوده و از طریق فضای مجازی پیگیری خواهد شد.

کاغذکنان
کلیه مدارس شهری و روستایی نوبت صبح و بعد ظهر تعطیل خواهد بود.

خاروانا 

کلیه مدارس شهری و روستایی نوبت صبح و بعد ظهر تعطیل خواهد بود.

بخش مرکزی کلیبر
کلیه مدارس روستایی نوبت صبح تعطیل خواهد بود و آموزشها تعطیل نبوده و از طریق فضای مجازی پیگیری خواهد شد.

جلفا و بخش سیه رود

کلیه مدارس شهری و روستایی نوبت صبح تعطیل و در شهر جلفا مدارس استثنائی و پیش دبستانی تعطیل خواهد بود.

بر اساس این اطلاعیه تعطیلی و تاخیر مدارس شامل امتحانات نهایی و هماهنگ استانی نیست و این آزمونها در موعد مقرر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده