ساعت: 10:45 منتشر شده در مورخ: 2021/11/30 شناسه خبر: 84123

فرماندار هشترود گفت: ۶۰ درصد واحدهای مسکونی این شهر نوسازی شده است و در برابر زلزله هفت ریشتری مقاوم خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان روز سه شنبه در جمع دانش آموزان مدرسه حضرت فاطمه(س) که بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس به عنوان پایلوت در این مدرسه هشترود برگزار شد، از مردم شهرستان به خصوص ساکنان واحدهای مسکونی در حاشیه شهر و روستائیان خواست با استفاده از تسهیلات بانکی برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی خود اقدام کنند.
امینیان همچنین از کمبود نیروی آتش نشانی و ماشین آتش نشانی در هشترود اظهار گلایه کرد و گفت: آتش نشانی شهرستان با وجود وسعت زیاد هشترود تنها با چند نفر نیرو و ۲ دستگاه ماشین آتش نشانی خدمات ارائه می دهد که در صورت بروز همزمان حادثه در شهرستان و آزاد راه پیامبر اعظم با مشکل روبرو می شویم.
وی ایجاد آتش نشانی مستقل در آزاد راه پیامبر اعظم و در دهستان های با جمعیت بالای شهرستان را خواستار شد.
امینیان با بیان اینکه برگزاری مانورهای آموزشی موجب آمادگی و انسجام بیشتر دستگاه‌های امداد رسان در مقابل حوادث احتمالی استف گفت: ترویج فرهنگ مقاوم سازی، افزایش ایمنی و کاهش تلفات و خسارت ناشی از زلزله و ایجاد آمادگی برای واکنش های صحیح و سریع در برابر زلزله از دیگر اهداف برگزاری این مانور است.
وی تاکید کرد: مانور در مدارس باید به صورت برنامه ای همیشگی، مستمر و مداوم بوده و به طور واقعی و جدی اجرا شود.
بهمن اقدمی مدیر آموزش و پرورش هشترود هم گفت: این مانور در سه مرحله جستجو و نجات از آوار، اطفاء حریق و آتش نشانی و اسکان اضطراری برگزار شد.
وی افزود: ایجاد فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی و نیز کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله، از جمله دیگر اهداف اجرای بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس است.
اقدمی از دیگر اهداف این مانور را افزایش سطح آگاهی دانش‌ آموزان در مورد زلزله و ایجاد آمادگی برای انجام واکنش ‌های صحیح و سریع در برابر آن، آشنایی دانش‌ آموزان با حوادث طبیعی و چگونگی مقابله با آن برای ایجاد آرامش روانی و برانگیختن حس کنجکاوی دانش‌ آموزان نسبت به پدیده‌ های طبیعی دانست.
وی گفت: در مانور زلزله دانش آموزان مدارس با به صدا درآمدن آژیر نحوه مواجهه با زلزله احتمالی، پناه گیری و امدادرسانی به مصدومان را تمرین می کنند.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده