ساعت: 10:39 منتشر شده در مورخ: 1400/09/9 شناسه خبر: 84120
استاندار آذربایجان‌شرقی:

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: عملیات اجرایی آزادراه مراغه – هشترود با سرعت بیشتر دنبال شده و نگرانی‌های مردم منطقه در زمینه تلفات جاده‌ای با تکمیل قطعه‌های ۲ و سه این طرح تا حدودی رفع می‌شود.

به گزارش پیک هشترود به نقل از ایرنا، «عابدین خرم» که چند روز قبل در دیدار با نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر، پیگیری مصوبه‌های سفر قبلی خود به مراغه را مورد تاکید قرار داده بود، روز دوشنبه همراه با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و جمعی از مسئولان در محل پروژه حضور یافت و خاطرنشان کرد: این پروژه در سفر سه هفته قبل و بازدید که از آن داشتم، روند اجرایی مناسب نداشت اما عملیات اجرایی آن از امروز و با دستور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) تسریع می‌شود.

وی با بیان اینکه قطعه‌های ۲ و سه این آزادراه بر اساس پیش‌بینی‌ها تا شهریور سال ۱۴۰۱ تکمیل خواهد شد، اضافه کرد: همچنین به دنبال تامین منابع مالی از طریق دولت و تحقق سهم مشارکت قرارگاه به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران این طرح بزرگ ملی هستیم.

نماینده عالی دولت در آذربایجان‌شرقی ادامه داد: خواسته ما در این بازدید اتصال مسیر ۴۵ کیلومتری قطعه‌های ۲ و سه به شهر مراغه و بهره‌مندی مردم این شهرستان از این مسیر در سریع‌ترین زمان ممکن است.

تاکید بر تکمیل مسیر مراغه تا مرکز تحقیقات کشاورزی دیم

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز گفت: در بازدید استاندار و جلسه تخصصی که در خصوص وضعیت این آزادراه برگزار شد، تکمیل مسیر ۱۱ کیلومتری حدفاصل مراغه تا مرکز تحقیقات کشاورزی دیم مورد تاکید قرار گرفت.

«سیدعلی موسوی» اضافه کرد: در این مسیر از آزادراه فقط ابنیه فنی احداث شده است و با قول مساعد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) مقرر شد که بخشی از امکانات فنی برای تکمیل آن تخصیص یابد.

وی اضافه کرد: برای تسریع در روند اجرایی این طرح به دنبال ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیصی از محل کنسرسیوم بانکی هستیم تا مجوز آن از سازمان مدیریت برنامه و بودجه کشور صادر شود.

وی ادامه داد: تاکنون مجوز لازم برای تامین ۲۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار صادر شده است و با تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر و نیز مشارکت سرمایه‌گذاران این طرح شاهد سرعت‌بخشی به روند تکمیل آن به ویژه در قطعه های ۲ و سه خواهیم بود.

فرماندار مراغه اعلام کرد: مسئولان استانی، شهرستانی و نیز قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) به عنوان سرمایه‌گذار و پیمانکار این طرح اتفاق نظر دارند که با تامین مالی مورد نیاز، قطعه‌های دوم و سوم این آزادراه را تا شهریور سال آینده تکمیل کنند.

استاندار آذربایجان‌شرقی امروز برای دومین بار طی یکماه گذشته به مراغه سفر کرد و تکمیل قطعه‌های ۲ و سه آزادراه مراغه – هشترود به عنوان یکی از مصوبه‌های سفر قبلی خود به این شهرستان را مورد تاکید قرار داد.

وی چند روز قبل نیز در دیدار با نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر، تشکیل این جلسه برای پیگیری مصوبه‌های سفرش به مراغه را یادآوری کرده بود.

انتهای پیام/م.ا

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده