ساعت: 09:59 منتشر شده در مورخ: 2021/11/28 شناسه خبر: 84105

فرماندار شهرستان هشترود اعلام کرد: تاکنون ۹۱.۶ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال شهرستان دُز اول و ۸۵.۵ درصد دُز دوم واکسن کرونا علیه بیماری کوئید ۱۹ را دریافت کرده اند.

Print Friendly, PDF & Email

امین امینیان در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود روند اجرای واکسیناسیون را در این شهرستان مطلوب ارزیابی کرد و گفت: طرح واکسیناسیون خانه به خانه باید به صورت ویژه در سطح شهرستان اجرایی شود و افرادی که از زدن واکسن امتناع می‌کنند، در این طرح نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.
وی ادامه داد: از تمامی مردم و مسئولان درخواست داریم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در قطع زنجیره انتقال بیماری کمک کنند.
وی گفت: هیچ راهکاری برای درمان بیماری کرونا وجود ندارد و تنها راه مقابله با این بیماری رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.
امینیان با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در شهرستان هشترود گفت : تا کنون آزمایش کرونای سه هزار و ۶۸۴ نفر در شهرستان مثبت شده که از این تعداد یکهزار و ۷۹۳ نفر مرد بقیه زن و هزار و ۸۸۵ نفر شهری و بقیه روستایی هستند
وی افزود: متاسفانه تا کنون ۸۹ نفر در این شهرستان به خاطر کرونا جان خود را از دست داده اند .
امینیان وضعیت شهرستان را از نظر رنگ‌ بندی گرونا، آبی اعلام کرد و گفت: در هفته اخیر ۹ نفر بستری داشتیم که ۶ نفر در بخش عادی و سه نفر در بخش ویژه شدند.
وی گفت : خوشبختانه در هفته گذشته فوتی نداشتیم .
فرماندار هشترود در باره وضعیت واکسیناسیون در شهرستان گفت : این شهرستان در تزریق واکسن رتبه اول استانی و کشوری را دارد و جزو شهرستان های موفق هستیم .
وی افزود: با توجه به بازدیدها از مدارس تقریبا پروتکل ها در مدارس رعایت می شود اما در روستاها فضای مدارس کوچک است و وضعیت سرویس های بهداشتی مناسب نیست.
امینیان گفت: مردم پس از دریافت واکسن می‌بایست کماکان مراقبت‌های بهداشتی را رعایت کنند چون عادی‌انگاری می‌تواند به موج جدید بیماری منجر شود.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده