ساعت: 09:57 منتشر شده در مورخ: 2021/11/28 شناسه خبر: 84102
نماینده مجلس:

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه‌های روستایی این دو شهرستان به رسیدگی جدی نیاز دارد، آسفالت‌ریزی‌، جاده‌سازی و تعریض جاده‌های روستایی در حوزه انتخابیه خود را خواستار شد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، «سیدحمزه امینی» روز یکشنبه در حاشیه افتتاح طرح ساماندهی سه‌راهی «قویون‌قشلاقی» هشترود گفت: در زمان بارش‌های فصلی به ویژه برف، راه تعداد زیادی از این روستاها برای چند روز مسدود می‌ماند و روستائیان با مشکلات عدیده روبرو می‌شوند تا جایی که گاهی قبل از رسیدن نیروهای امدادی، بیماران جان خود را از دست می‌دهند.

وی اضافه کرد: ۳۵۰ کیلومتر از از ۷۰۰ کیلومتر راه شهرستان هشترود تخریب شده و بقیه ۳۵۰ کیلومتر هم در حال تخریب است.

وی بیان کرد: جاده هشترود – دامناب به آزادراه پیامبر اعظم(ص) به جاده مرگ تبدیل شده است و هر روز شاهد سوانح و مرگ عزیزانمان هستیم که بر همین اساس درخواست می‌شود نسبت به تعریض و دو بانده کردن آن اقدام شود.

امین امینیان، فرماندار هشترود هم هدف از ساماندهی و بهسازی این محور را رفع حادثه خیزترین نقطه جنوب استان با هدف کاهش میزان حوادث رانندگی و تلفات آن، توسعه و رونق کسب و کار در روستا، ارتقای کیفیت منظر عنوان کرد و افزود: سالانه حدود ۳.۵ میلیون خودرو، کامیون و ماشین‌آلات سنگین از این محور عبور می‌کند و حتی اگر ساماندهی این محور باعث شود یک سانحه هم کم شود، مسئولان پیش خدا سربلند و رو سفید خواهند بود.

وی همچنین تسریع در احداث و اتمام آزادراه مراغه – هشترود به جهت کاهش سوانح این محور مهم، الحاق مغازه‌ها و واحدهای صنفی موجود به محدوده روستا برای بهسازی و نوسازی واحدهای موجود، بازنگری طرح هادی روستا در قالب منظومه برای توسعه کسب و کارهای خدماتی و ایجاد نمایشگاه دائمی عرضه محصولات و تولیدات روستایی در «قویون‌قشلاقی» را خواستار شد.

طرح ساماندهی سه‌راهی «قویون‌قشلاقی» هشترود که با همکاری راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، بخشداری مرکزی و دهیاری این روستا با هزینه کرد ۳۸ میلیارد تومان اجرا شده است امروز به بهره‌برداری رسید.

این تقاطع که یکی از محورهای خطرناک و پر رفت و آمد جاده ترانزیتی هشترود – نظرکهریزی – مراغه و محل اتصال جاده چاراویماق و آزادراه پیامبر اعظم(ص) است، شاهد سوانح متعدد جاده‌ای بوده و بر همین اساس ساماندهی شده است.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده