ساعت: 09:27 منتشر شده در مورخ: 2021/10/12 شناسه خبر: 83670

مسئول راهبردی مسائل مساکن مهر آذربایجان‌شرقی گفت: طی چهار سال آینده هزار و ۷۸۴ واحد مسکن ملی در شهرهای هشترود و نظرکهریزی احداث می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، جواد قربانی صبح امروز در جلسه شورای مسکن هشترود با اشاره به اینکه هزار و ۶۴۸ واحد آن در شهر هشترود و مابقی در نظرکهریزی احداث خواهد شد، اظهار داشت: طبق این برنامه‌ریزی و تعهد، هر سال باید ۴۱۲ واحد در هشترود و ۳۴ واحد در نظرکهریزی احداث شود.

به گفته وی اراضی مورد نیاز برای احداث این مساکن از محل اراضی ملی در اختیار اداره راه و شهرسازی قرار می‌گیرد و به بنیاد مسکن شهرستان تحویل داده می‌شود.

شهرک ویلایی در هشترود احداث می‌شود

فرماندار هشترود نیز در حاشیه شورای مسکن این شهرستان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرک تفریحی، گردشگری و اقامتی با مجوز قانونی جهت ساخت خانه‌های ویلا یی در نزدیکی شهر ایجاد می‌شود.

امین امینیان به نوسازی ۵۴ درصد خانه‌های روستایی هشترود نیزاشاره و بیان کرد: نزدیک به ۲ میلیارد تومان وام بلاعوض طی سال جاری به متقاضیان ساخت مسکن در روستاها اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: سهمیه شهرستان در سال جاری برای احداث واحدهای محرومان زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز ۱۵۷ واحد است که برای هر متقاضی ۳۰ میلیون پرداخت می‌شود.

به گفته وی طی نیمه نخست امسال ۲ میلیارد تومان وام بلاعوض به این افراد داده شده و ۲ میلیارد و ۷۱۰ میلیون تومان هم تا آخر امسال به آنان پرداخت خواهد شد.

وی افزود: بانک‌ها نیز باید در خصوص پذیرش سفته زنجیره‌ای برای ضمانت تابع بانک مرکزی باشند و متقاضیان وام ساخت مسکن را گرفتار بروکراسی زائد اداری نکنند.

راه ورودی مساکن مهر هشترود ساماندهی شود

فرماندار هشترود از اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی خواست راه ورودی سایت مسکن مهر هشترود را ساماندهی کند و ساخت دیوار حائل را در دستور کار قرار دهد؛ همچنین آب‌های سطحی را جمع‌آوری شود و سایت بعد از ساماندهی کلی در اختیار شهرداری قرار گیرد.

امینیان اضافه کرد: همه ما باید دست در دست هم دهیم تا اصل ۳۱ قانون اساسی مبنی بر تهیه مسکن مناسب در سطح منطقه جاری شود.

وی همچنین الحاق ۷۰ کیلومتر به محدوده شهر هشترود را خواستار شد و گفت: برای ساخت مسکن ملی در هشترود باید ۷۰ کیلومتر به محدوده شهری اضافه شود.

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده