ساعت: 09:47 منتشر شده در مورخ: 2021/09/30 شناسه خبر: 83544

نماینده مردم مراغه اخیرا به تامین سهم اعتباری دولت جهت تکمیل آزادراه مراغه-هشترود اشاره کرده بود و امروز در همین راستا تعدادی از اعضای هیئت مدیره بانک ملی به مراغه سفر کردند و از تشکیل کنسرسیوم بانکی برای مشارکت ۴۰۰ میلیارد تومانی در تکمیل ۴۸ کیلومتر از این طرح خبر دادند.

به گزارش پیک هشترود، سیدفرید موسوی، از اعضای هیئت مدیریه بانک ملی روز چهارشنبه در دیدار با فرماندار مراغه و بازدید این هیئت از عملیات اجرایی در طرح آزادراه مراغه – هشترود، افزود: بخش قابل توجهی از آزادراه مراغه – هشترود بر اساس پیشرفت ۸۰ درصدی آن با ۴۰۰ میلیارد تومان مشارکت این کنسرسیوم و سهم طرف‌های دیگر می‌تواند افتتاح شود.

به گفته وی ۲۲۰ میلیارد تومان از این اعتبار را بانک ملی، ۱۰۰ میلیارد تومان آن را بانک تجارت و ۸۰ میلیارد تومان دیگر را نیز بانک رفاه تامین خواهد کرد.

کنسرسیوم بانکی در تکمیل آزادراه مراغه – هشترود مشارکت می‌کند

وی از مجریان طرح خواست که فصل کاری را از دست ندهند زیرا شبکه بانکی در کنار دولت برای بهره‌برداری از مسیرهای حادثه‌خیز جاده مراغه – هشترود در سریع‌ترین زمان ممکن مصمم است.

وی احداث کمربندی بناب، اتوبان میانه – سرچم و سراب – نیر را از دیگر طرح‌های مشارکتی این کنسرسیوم عنوان کرد و اظهار داشت: شبکه بانکی با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای دولت برای توسعه طرح‌های زیرساختی در قالب ماده ۵۶ وارد میدان شده است و بانک ملی نیز نقش سازنده در این شبکه بانکی دارد.

به گفته وی بانک ملی با توجه به نقش اقتصادی آذربایجان‌شرقی، به مشارکت در تکمیل طرح‌های زیرساختی این استان اقدام کرده است.

موسوی اضافه کرد: شبکه بانکی اجازه نخواهد داد که با وجود کمبود بودجه و تحریم‌های یکجانبه، چرخ توسعه کشور کند شود و با حضور موثر در شبکه بانکی، این روند را تسریع خواهد کرد.

فرماندار: اقدامی بی‌سابقه در تامین مالی آزادراه مراغه – هشترود اتفاق افتاده است

معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز گفت: با تشکیل این کنسرسیوم اقدامی بی‌سابقه در تامین مالی مورد نیاز برای طرح‌های زیرساختی به ویژه آزادراه مراغه – هشترود اتفاق افتاده است.

کنسرسیوم بانکی در تکمیل آزادراه مراغه – هشترود مشارکت می‌کند

سیدعلی موسوی افزود: با تزریق این ۴۰۰ میلیارد تومان و ۳۰۰ میلیارد تومان سهم قرارگاه خاتم و بانک سپه، مجموع اعتبارات به ۷۰۰ میلیار تومان می‌رسد و سال آینده شاهد افتتاح قسمت‌هایی از این طرح خواهیم بود.

محور مراغه – هشترود که شهرستان‌های جنوبی آذربایجان‌شرقی و آذربایجان‌غربی را به اتوبان پیامبر اعظم(ص) متصل می‌کند، از جاده‌های پرخطر منطقه به شمار می‌رود تکمیل آن پس از حدود ۲۰ سال اصلی‌ترین مطالبه مردم این مناطق محسوب می‌شود.

بر همین اساس نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر نیز با جدیت به دنبال تامین اعتبار این طرح و افتتاح بخشی از آن در سریع‌ترین زمان ممکن است و روز نخست مهرماه نیز با حضور در محل اجرای آن، از اخذ موافقت وزارت راه و شهرسازی و صدور دستور لازم برای تامین سهم اعتباری دولت جهت تکمیل آزادراه مراغه – هشترود خبر داده بود.

 

انتهای پیام/م.ا

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده