ساعت: 10:50 منتشر شده در مورخ: 2021/07/25 شناسه خبر: 82806

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز از واکسیناسیون بیش از ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت آذربایجان شرقی خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پیک هشترود به نقل از آناج، عباسعلی درستی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که واکسیناسیون کرونایی آذربایجان شرقی با سرعت در حال انجام است گفت: بیش از ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت استان آذربایجان شرقی تاکنون واکسینه شده‌اند.

وی با بیان این‌که روزانه ۱۵ الی ۲۰ هزار نفر از مردم استان واکسینه می‌شوند، افزود: در روز‌های آتی با افزایش تعداد دریافت واکسن این رقم قابل افزایش هست و ما متعهد شده‌ایم تا هر روز حداقل یک درصد از جمعیت استان را واکسینه کنیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان آذربایجان شرقی گفت:متاسفانه این بیماری در استان با سرعت بالایی همانند نقاط دیگر کشور در حال گسترش است.

وی ادامه داد: وضعیت کرونایی چهار شهرستان در هفته جاری به رنگ قرمز تغییر یافته و تعداد بستری‌های استان نیز با افزایش قابل توجهی طی روز‌های اخیر از مرز ۸۰۰ نفر گذشته است.

درستی متذکر شد: تعداد فوتی‌ها هنوز روند افزایشی را نشان نمی‌دهد، اما معمولا این افزایش با فاصله دو هفته‌ای از وضعیت افزایش بستری‌ها روی خواهد داد.

وی تصریح کرد: از تمامی‌هم استانی‌های عزیز خواهشمندیم تا این بیماری را جدی بگیرند، زیرا هرچند که تاکنون نوع تایید شده‌ای از کرونای دلتا در استان گزارش نشده، اما به جهت افزایش مسافرت‌ها در روز‌های اخیر، احتمال وجود آن بسیار بالا است.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده