ساعت: 12:33 منتشر شده در مورخ: 2021/07/20 شناسه خبر: 82764
مدیر جهادکشاورزی هشترود خبر داد؛

مهندس احمدی از پیش بینی برداشت ۸۵ هزار تن گندم از ۹۳۳۰۰ هکتار از مزارع گندم شهرستان هشترود خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

مجید احمدی مدیر جهادکشاورزی هشترود در گفتگو با خبرنگاران پیک هشترود ضمن اعلام این خبر گفت: برداشت محصول گندم از اواسط تیرماه در این شهرستان آغاز و تا اوایل شهریور ادامه خواهد داشت.

 

وی افزود: خرید تضمینی این محصول استراتژیک از برنامه های مهم دولت می باشد که پیش بینی می شود در سال جاری حدود ۶۰ هزار تُن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان شهرستان خریداری شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هشترود قیمت خرید تضمینی گندم را ۵۰۰۰۰ ریال در ازای هر کیلوگرم اعلام کرد و گفت: با تمهیدات انجام یافته در نظر است در سالجاری به منظور جلوگیری از سوء استفاده دلالان از وضعیت بازار و تحقق حقوق بهره برداران، بهای گندم خرید شده در سریع ترین زمان ممکن به حساب آنان واریز شود.

 

مهندس احمدی اضافه کرد: در راستای نظارت دقیق بر برداشت و کاهش افت کیفی، مدیریت جهادکشاورزی شهرستان هشترود نظارت و بازرسی عملکرد کمباین‌های بومی و مهاجر را در دستور کار خود قرار داده است، که در این راستا ۲ گروه بخش خصوصی در کار معاینه فنی و کنترل ضایعات برداشت با مدیریت جهادکشاورزی همکاری خواهند کرد و ۴واحد سیلوی دولتی و خصوصی و ۴ مرکز خرید تعاون روستایی کار خرید تضمینی گندم را انجام خواهند داد.

 

 

وی خاطرنشان شد: شهرستان هشترود از نظر سطح زیر کشت و تولید گندم در استان رتبه اول را دارا بوده و به عنوان انبار غله شهرت دارد.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده