ساعت: 11:21 منتشر شده در مورخ: 2021/03/6 شناسه خبر: 81158

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی گفت: در بخش مرکزی شهرستان چاراویماق پنج نفر به عنوان اعضای هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، معرفی و مشخص شدند.

Print Friendly, PDF & Email

سیدحمزه امینی نماینده مردم هشترود و چاراویماق در گفت و گو با خبرنگار پیک هشترود گفت: سیداصغر موسوی، جواد رشیدی، صاحبعلی محمدپور، منصورعباسی و سیدحسن موسوی، اعضای هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی دربخش مرکزی شهرستان چاراویماق در انتخابات ۱۴۰۰ خواهند بود.

بر اساس اعلام وزارت کشور ثبت‌نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها و روستاها در ۲ زمان‌بندی جداگانه انجام می‌شود.

ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرها از ۲۰ اسفند شروع می‌شود و به مدت یک هفته تا ۲۶ اسفند ادامه می‌یابد.

ثبت‌نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها هم از ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ شروع می‌شود و تا ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ ادامه می‌یابد.

بر اساس تبصره ۳ ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، داوطلبان در هنگام ثبت‌نام باید گواهی عدم سوء پیشینه را که از تاریخ آن بیش از سه ماه نگذشته باشد، ارائه کنند.

همچنین با استناد به ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، اشخاصی که به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن برای شورای اسلامی محروم هستند، باید تا قبل از ثبت‌نام از سمت خود استعفا کنند.

طبق قانون کار تایید صلاحیت کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا بر عهده مجلس شورای اسلامی است و در حوزه انتخابیه، نماینده مربوطه افرادی را انتخاب و معرفی می کند.

شهرستان چاراویماق دارای ۲ بخش به نام‌های «مرکزی»، شامل دهستان‌های چاراویماق مرکزی، چاراویماق جنوب غربی، ورقه و قوری چای شرقی و «شادیان»، شامل دهستان‌های چاراویماق شرقی و چاراویماق جنوب شرقی، یک نقطه شهری به نام قره‌آغاج و ۲۴۸ آبادی است.

۵۲ روستا در بخش مرکزی و ۳۶ روستا در بخش شادیان این شهرستان فاقد دهیاری هستند.

این شهرستان با حدود ۳۱ هزار نفر جمعیت در ۱۵۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده