ساعت: 10:25 منتشر شده در مورخ: 2021/03/3 شناسه خبر: 81143
بخشدار بخش مرکزی هشترود خبر داد؛

رقیه زارعی گفت: اولین سمن روستایی در بخش مرکزی هشترود تشکیل شد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، رقیه زارعی بخشدار بخش مرکزی در گفتگو با خبرنگاران در رابطه با نقش و جایگاه سازمان­های مردم­ نهاد در توسعه روستاها گفت: نواحی روستایی با اختصاص سهم قابل توجهی از تولید ناخالص ملی، اشتغال، تأمین نیازهای غذایی و نیز محل سکونت جمعیت قابل توجهی از مردم، یک بخش مهم و برجسته در توسعه کشورها محسوب می‌شود.

وی افزود: یکی از راهبردهای موثر جهت توسعه همه جانبه و خودپایدار این نواحی، استفاده از مشارکت و توانمندی های مردم بخصوص روستاییان برای عمران و توسعه مناطق روستایی در تمام ابعاد آن است که مهم­ترین ابزار اصلی نیل به این مقصود را می­توان در تشکیل نهادهای سازمان­دهی شده غیر­دولتی (NGOs) دانست، که بر اساس نیاز و توانایی گروههای مختلف ساکن روستا، در موضوعات متنوع و ضروری محیط بومی و محلی، جهت اجرای برنامه­ های توسعه روستاها ایجاد می­گردد.

وی تاکید کرد:هدف طرح هر روستا یک سمن را زمینه سازی برای بروز توانمندی‌های جوانان روستایی به ویژه بانوان عنوان نمود و بیان داشت : سازمان های مردم نهاد به ویژه در امور جوانان به عنوان رکن سوم جامعه بشری در چارچوب ساز و کار داوطلبانه غیردولتی ،غیرسیاسی و غیرانتفاعی توانستند به عنوان رابطه بین مردم و دولت نسبت به توسعه جامعه در عرصه های مختلف آن گام بردارند.

وی ادامه داد: در راستای نهادینه کردن مشارکت اجتماعی ، توسعه پایدار در روستاها و اجتماع محور نمودن حل مسائل اجتماعی ، فرهنگی و زیست محیطی تاسیس سمن های روستایی در دستور کار اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی قرار گرفت.

زارعی گفت: اولین سمن (تشکل محلی) روستایی شهرستان در روستای باباکندی رود تشکیل شده امیدواریم در سایر روستاهای بخش مرکزی نیز شاهد فعالیت این تشکل ها باشیم.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده