ساعت: 13:14 منتشر شده در مورخ: 2021/03/1 شناسه خبر: 81107

مهدی پورصادق گفت: شهرداری هشترود برای اولین بار گام های اساسی در حوزه فرهنگ و هنر برداشته و با ایجاد واحد فرهنگی و هنری و اختصاص بودجه نشان از اهمیت آن در مجموعه شهرداری و شورای شهر است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، مهدی پورصادق شهردار هشترود در جلسه مشترک با هنرمندان شهرستان گفت: تاثیرگذاری فرهنگ و هنر در همه جوامع غیر قابل انکار است و مواردی که از طریق فرهنگ و هنر منتقل می شوند، اثرگذارتر هستند.

وی افزود: شهرداری هشترود برای اولین بار گام های اساسی در حوزه فرهنگ و هنر برداشته و با ایجاد واحد فرهنگی و هنری و اختصاص بودجه نشان از اهمیت آن در مجموعه شهرداری و شورای شهر است.

پورصادق ادامه داد: پیگیری احداث پردیس سینمایی با قطع کوچک و تشکیل جلسات متعدد استانی و کشوری در این زمینه و احداث فرهنگ سرای محله در پارک نوسازی شده پارک شهر، اختصاص ۵۰۰ متر مربع زمبن برای احداث خانه جوان با همکاری اداره ورزش و اختصاص زمین برای احداث فرهنگسرای بزرگ شهر با همکاری اداره ارشاد از دیگر اقدامات شهرداری در حوزه فرهنگ و هنر می باشد.

شهردار هشترود تصریح کرد: در ایام کرونا و با استفاده از فضای مجازی در طول سال ۹۹، بیش از ۸ مسابقه متنوع شامل کتابخوانی، نقاشی، پوستر و جشنواره عکس آدم برفی با موضوعات مختلف برگزار و جوایزی اهدا شد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه ورزش نیز با افتتاح باشگاه ورزشی گام جدی برای حمایت از ورزشکاران و قهرمانان شهرستان برداشته ایم که در این راستا مسابقه ۴ جانبه فوتسال جام شهردار شهید کفیل افشار در ایام دهه فجر برگزار شد.

پورصادق بیان کرد: در راستای ایجاد شور و نشاط اجتماعی سعی بر ساخت شهری زیبا داریم و در این راستا از ظرفیت هنرمندان بومی منطقه نیز استفاده خواهیم کرد.

وی ابراز کرد: نورپردازیهای سطح شهر، تهیه و نصب آلمان های متناسب با هر فصل و آماده سازی شهر برای ایام نوروز از موارد دیگر فعالیت‌های فرهنگی و هنری در سطح شهر می باشد.

وی تاکید کرد: هنرمندان منطقه لطفا بصورت فعالانه در کنار شهرداری باشند تا با کمک هم بتوانیم شهری زیبا داشته باشیم. چراکه شهرداری درآمد آنچنانی ندارد اما می توان با همکاری هنرمندان منطقه کم خرج بالانشین بود و شهری زیبا ساخت.

وی یادآور شد: با استفاده از امکانات موجود شهرداری درصدد ایجاد خانه مهارت و هنرمندان در جهت ایجاد مکانی برای دورهمی هنرمندان و برگزاری دوره های مختلف و نمایش آثار هنرمندان هستیم.

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده