ساعت: 10:00 منتشر شده در مورخ: 2021/02/22 شناسه خبر: 81023
مدیر جهادکشاورزی هشترود:

مجید احمدی گفت: جشنواره توانمندیهای زنان روستائی در هشترود برگزار شد

Print Friendly, PDF & Email

مجید احمدی مدیر جهاد کشاورزی هشترود روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار پیک هشترود افزود: این جشنواره با رویکرد شناسایی توانمندی‌های بالقوه زنان شهرستان در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را زمینه‌سازی موثر برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی بانوان فعال، تقویت مشارکت و تعامل میان صندوق‌های خرد زنان روستایی، تقویت بنیه اقتصادی خانواده‌ها، فرهنگ‌سازی و نقش‌آفرینی در عرصه های اقتصاد و فرهنگ در خانواده برشمرد.

«احمدی» بهره‌گیری مطلوب از ظرفیت‌های نهفته کارآفرینان شهرستان، گسترش فرهنگ زندگی به سبک ایرانی و اسلامی، ترویج فرهنگ کار و اصلاح الگوی مصرف، فراهم آوردن مکانی برای گرد هم آمدن بانوان کارآفرین و به اشتراک گذاشتن تجربه‌های مفید و ارزنده در زمینه اشتغال را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

به گفته وی تاکنون ۶ صندوق اعتبار خرد زنان روستایی در این شهرستان تشکیل شده و زنان در قالب این صندوق‌ها از سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را در زمینه زنبورداری، بسته‌بندی عسل، بسته‌بندی گیاهان دارویی، تولید و بسته‌بندی فرآورده‌های لبنی و گلیم‌بافی شروع کرده‌اند.

وی بیان کرد: این صندوق‌ها دارای ۱۸۰ نفر عضو بوده و تاکنون ۲۳۰ میلیون تومان تسهیلات برای توانمندسازی و حمایت از این صندوق‌ها پرداخت شده است.

انتهای پیام/م.ا

 

 

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده