ساعت: 12:11 منتشر شده در مورخ: 2021/01/18 شناسه خبر: 80406

با همت دستگاه‌های مربوط، کشف و ضبط دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در آذربایجان شرقی افزایش یافته است.

به گزارش پیک هشترود به نقل از آناج، همزمان با قطعی های برق در کشور و شائبه‌های استفاده از ماینر برای استخراج ارز دیجیتال، توجه دستگاه‌های نظارتی برای کشف و از کار انداختن این دستگاه‌ها افزایش یافته است.

هر روز خبرهای کشف ماینرهای جدید در رسانه‌ها منتشر میشود. پس از رسانه‌ای شدن کشف و توقیف ۱۷۵ ماینر در تبریز، خبر کشف و ضبط بیش از ۱۱۶ ماینر دیگر در شهرستان‌های آذرشهر و مراغه نیز خبری شده است.

سردار علی محمدی جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی در این راستا گفته است: در پی کسب خبری مبنی بر وجود مزارع ماینر و استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در سه کارگاه حاشیه شهر مراغه، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی به همراه ماموران اداره برق پس از هماهنگی‌های لازم قضایی، در سه عملیات مجزا از کارگاه‌های شناسایی شده، تعداد ۸۱ دستگاه ماینر قاچاق را کشف کردند.

سرهنگ یداله جهان آرا فرمانده انتظامی شهرستان آذرشهر نیز در خصوص کشف ماینر در آذرشهر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر وجود ماینر و استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در یکی از کارگاه‌های حاشیه شهر ممقان موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

او افزود: ماموران پلیس بخش ممقان پس از هماهنگی‌های لازم قضایی در یک عملیات غافلگیرانه از کارگاه شناسایی شده تعداد ۳۵ دستگاه ماینر قاچاق را کشف کردند.

گفته میشود، مصرف برق ماینر جهت استخراج ارز دیجیتال، موجب افزایش مصرف در شبکه و ناتوانی در پاسخ به نیازهای مصارف خانگی و صنعتی میشود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده