ساعت: 09:30 منتشر شده در مورخ: 2021/01/13 شناسه خبر: 80322
رئیس دادگستری هشترود:

رحیم استادی گفت: در راستای اجرای پروژه راه‌اندازی دادرسی الکترونیک بر بستر ویدئوکنفرانس در زندان‌های کشور، تاکنون ۱۰ مورد پرونده زندانی در زندان هشترود به‌صورت بدرقه الکترونیکی رسیدگی شده است.

Print Friendly, PDF & Email

رحیم استادی رئیس دادگستری هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود گفت: در راستای اجرای پروژه راه‌اندازی دادرسی الکترونیک بر بستر ویدئوکنفرانس در زندان‌های کشور، تاکنون ۱۰ مورد پرونده زندانی در زندان هشترود به‌صورت بدرقه الکترونیکی رسیدگی شده است.

 

وی افزود: البته استثنائاً پرونده‌های مهمی همچون قتل و صلح و سازش به‌صورت فیزیکی برگزار می‌شوند.

 

استادی بابیان اینکه درروش‌های قبل هزینه‌های بدرقه برای زندان سرسام‌آور بود، اما با الکترونیکی شدن دادرسی‌ها هزینه‌ها به صفر رسیده است، خاطرنشان کرد: همچنین با اجرای دادرسی الکترونیکی مخاطرات جاده‌ای و اقدامات صورت گرفته برای فراری دادن متهمان غیرممکن شده است.

 

وی با اشاره به بحران کرونا و ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها و کاهش اطاله دادرسی اضافه کرد: در شرایط کنونی بهترین روش برای تسریع در مراحل دادرسی و تأمین سلامت زندانیان و همکاران قضایی و پیشگیری از دیگر مشکلات اجرای دادرسی الکترونیک است به‌طوری‌که در بدرقه فیزیکی بین استانی حدود یک ماه زمان به طول می‌انجامید، اما از این طریق ظرف یک ساعت دادرسی لازم معمول می‌شود.

 

استادی تاکید کرد: به حداقل رساندن ایاب و ذهاب داخل شهر و برون‌شهری و مستندسازی‌های صوتی و تصویری از فواید طرح به شمار می‌رود.

 

رئیس دادگستری هشترود همچنین یاداور شد: در ۹ ماهه امسال ۱۵۶۲۶ پرونده در دادگستری هشترود ثبت شده که تاکنون ۱۵۵۵۳ مورد تعیین تکلیف شده اند.

 

وی اظهار کرد: اختلافات ملکی بیشترین مورد پرونده های ثبت شده می باشند اما پرونده هائی چون درگیری اعم از نزاع فردی و جمعی، اختلافات خانوادگی، کشف مشروبات الکلی و موادمخدر و سرقت نیز در رده های بعدی از لحاظ تعداد پرونده ثبت شده قرار دارند.

 

مصاحبه از مهدی اسمعیل نژاد

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده