ساعت: 18:52 منتشر شده در مورخ: 2021/01/3 شناسه خبر: 80133
امام جمعه هشترود:

حجت الاسلام جعفریان گفت: استفاده از زبان هنر در شناساندن مقوله شهادت کاری ستودنی است و باید در این عصر از آن بخوبی استفاده کرد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، حجت الاسلام جعفریان امام جمعه هشترود در مراسم رونمایی از نمایش رادیویی “دروازه بهشت” تولید دانشگاه پیام نور و بسیج دانشجویی و سرود “مرد میدان” تولید حوزه قدس شهری که با حضور جمعی از مسئولان در سالن دانشگاه پیام نور هشترود برگزار شد، گفت: استفاده از زبان هنر در تبیین مفاهیم انقلاب اسلامی ضروری است و باید از ظرفیت هنرمندان در این زمینه استفاده کرد.

 

وی افزود: استفاده از زبان هنر در شناساندن مقوله شهادت کاری ستودنی است و باید در این عصر از آن بخوبی استفاده کرد.

 

جعفریان تاکید کرد: حضرت امام (ره) فرمودند که شهادت هنر مردان خداست و این جمله مسیر هنرمندان واقعی کشور را نشان می دهد.

 

امام جمعه هشترود ادامه داد: هنرمند برای خلق یک اثر از متعالی ترین خصلت خود الهام می گیرد تا اثری ماندگار خلق کند، شهدا نیز هنر عبودیت و ایثار داشتند ئ در این مسیر بخوبی هنرمنمائی کرده و وصیت نامه هایشان را به عنوان یک اثری ماندگار به یادگار گذاشتند.

 

وی تصریح کرد: شخصیت سردار سلیمانی طوری بود که حتی چهره های برتر سیاسی دنیا نیز اررش و احترام خاصی به وی داشتند اما ایشان با این جایگاه خاص همواره در مقابل خاواده های شهدا قد خم می کرد و از پای مادران و پدران شهید می بوسید و این نشان دهنده هنر تواضع و فروتنی وی بود.

 

جعقریان خاطرنشان کرد: شهید هنرمندی است که هنرهای مختلفی را در طول زندگی خود اجرا می کند و در آخر اثر بزرگ خود یعنی شهادت را به یادگار می گذارد.

 

گزارش از مهدی اسماعیل نژاد

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده