ساعت: 10:15 منتشر شده در مورخ: 2020/11/26 شناسه خبر: 79661
امام جمعه هشترود:

امام جمعه هشترود گفت: کمک به دیگران همواره مورد تأکید اهل بیت و گذشتگان ما بوده است و در سایه همین نوع‌دوستی و کمک کردن به هم‌نوعان است که می‌توان جامعه‌ای شاد، متحد و به دور از انبوه تنهایی را رقم زد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، حجت الاسلام حسن جعفری در آیین تجلیل از جهادگران  حوزه ظفر سپاه هشترود افزود: تفسیر جایگاه یاری رساندن به دیگران و دست دیگران را گرفتن و آن‌ها را از زمین بلند کردن، موضوعی سهل و ممتنع است. اینکه در عین غنا و بی‌نیازی به یاد دیگران باشی و از شکاف بین خود و هم‌نوع لذت نبری، کار سختی است و باید آن را آموخته باشی تا بتوانی وارد این وادی شوی.

وی ادامه داد: احسان و نیکوکاری از جمله آموزه‌های دینی ماست که در قرآن کریم، بارها به آن سفارش شده است. موضوعی که هر لحظه‌اش دارای کارکردی خاص در عرصه‌های فردی، اجتماعی، فرهنگی، معنوی و غیره محسوب می‌شود و به راستی که مؤمنان واقعی و انسان‌های اهل خرد، در هر عصر و نسلی، این مهم را دریافته و برای بهره‌مندی از آن، قدم برمی‌دارند.

حجت الاسلام جعفری یکی از محوری‌ترین مسائل قرآن کریم، توجه به احسان و نیکوکاری و انفاق در راه خداست که بیش از ۱۰۰ آیه درباره این موضوعات نازل شده است. احسان و نیکوکاری مانند نماز، گاهی لازم است آن را آشکارا و در ملاء عام انجام داد و گاهی نیز باید مخفی باشد تا ریا محسوب نشود. بنابراین آنچه در احسان و نیکوکاری اهمیت دارد، خلوص نیت برای خداوند است.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده