ساعت: 08:03 منتشر شده در مورخ: 2020/11/14 شناسه خبر: 79567

شهروند خبرنگار پیک هشترود از کمبود تجهیزات نمونه گیری کرونا در هشترود گلایه کرده است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش گروه شهروند خبرنکاران پیک هشترود، متن این پیام و پاسخ مسئول بدین شرح است:

 

صدای شهروند

سلام آقای اسماعیل نژاد
خواستم یک مشکلی رو مطرح کنم بلکه یک فکری شد ، البته این مورد باید خیلی وقت پیش حل میشد ولی در هشترود جوری شده که باید مردم مطرح کنند تا یک مشکلی حل شود !

مشکل اینه که در هشترود فقط تست کرونا بصورت آزمایش خون یا همون PCR گرفته میشه که همه میدونند به این آزمایش نمیشه اعتماد کرد و باید آزمایش نمونه‌گیری با سوآب یا همون آزمایش مخاط و از حلق گرفته بشه تا دقیقا تایید بشه که فرد به کرونا ویروس مبتلا هست یا خیر!

اما تست هایی که در هشترود گرفته می‌شود بسیار محدود و ساده هستند و مثل دیگر شهر ها امکانات تست کامل کرونا در هشترود موجود نیست!

الآن دیگه هشترود شهر کوچیکی نیست که مردم برای هر کاری برن تبریز یا مراغه و… الآن مردم شهرستان های حومه هم به هشترود میان!
اما چه فایده! هر شهری بود تا الآن مسئولانش از فرصت استفاده کرده بودند و تجهیزات تست کرونا را برای شهرشان گرفته بودند اما هشترود چی؟!

ای کاش فکری کنید با این وضعیت بسته بودن راه ها و خطرات سفر به شهر های دیگر آدم سالم هم برای تست کرونا بره شهر های دیگر ممکنه کرونا بگیره! یعنی سالم بره مریض برگرده! ولی اگر در شهر خودمان باشه هم مردم به زحمت نمی افتند و هم باعث فوایدی زیادی برای شهر مثل کسب درآمد و… خواهد شد

شهروندان هشترود منتظر پاسخی از جانب مسئولان مربوطه میباشند

 

پاسخ مسئول

✅ باسلام و احترام
جهت اطلاع شهروندان عزیزمان لازم است به عرض برسانم گردش کار مراکز خدمات جامع سلامت منتخب کووید-۱۹ براساس ظرفیت های تعیین شده برای شهرستان ما کاملاً براساس همه تعاریف و استانداردهای مشابه سایرشهرهای سطح کشور ازهمان روزهای اول شیوع این بیماری همه گیر دردونقطه شهری هشترود و نظرکهریزی دایرمی باشد.

? اما احتمالا تفاوت محسوس عملکرد همکاران بهداشت و درمان مطابق دستورالعمل های کشوری به جهت تنوع و سطح بندی شرایط بالینی بیماران درروز پذیرش دراین مراکز می باشد.

بدین جهت، خلاصه فرایند گردش کار دراین خصوص بشکل نمودارنیز ارائه می گردد.

همانطور که مستحضرید چون برای این بیماری فراگسترتاکنون هیچ دارو و درمان قطعی معرفی نگردیده برای کاهش بارانواع مشکلات ناشی ازاین معضل سلامتی مشارکت جمعی و مسئولانه در رعایت بهداشت فردی و تنفسی و رعایت نکات بهداشتی اجتماعی، مطابق توصیه های معتبرموجود، مورد درخواست خدمت گزارانتان در بخش بهداشت و درمان می باشد.

?خانساری معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان هشترود

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده