ساعت: 08:14 منتشر شده در مورخ: 2020/11/11 شناسه خبر: 79537
بخشدار بخش مرکزی شهرستان خبر داد؛

خانم رقیه زارعی از آمادگی کامل تمامی ماشین آلات و تجهیزات کلیه ادارات شهرستان برای نجات مادران باردار و بیماران خاص و انتقال آن‌ها به مراکز درمانی در ایام بارش برف و یخبندان خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، رقیه زارعی بخشدار مرکزی هشترود صبح امروز در جلسه هماهنگی مادران باردار که در شبکه بهداشت و درمان برگزار شد، خاطر نشان کرد: اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هشترود با ۱۶ تیم در چهار مسیر آماده برف روبی و امداد جاده‌ای از اول آذرماه سالجاری هستند تا اگر مسافری در راه مانده باشد را به مرکز هشترود انتقال دهند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در انتقال مادران باردار و سایر بیماران به مراکز درمانی از ماشین آلات سایر ادارات نیز استفاده خواهیم کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان هشترود نیز در این جلسه گفت: مشکلاتی که ما با آن روبرو هستیم، نبود حتی یک راننده در شبکه بهداشت برای انتقال افراد نیازمند به مراکز درمانی، بارش زیاد برف و پذیرش مادران باردار بیش از یک نفر در اتاق انتظار بیمارستان به علت شیوع ویروس کرونا است.

دکتر جواد بابایی اضافه کرد: در چند سال اخیر با کاهش مرگ و میر مادران باردار مواجه بوده‌ایم اما امسال به علت نبود امکانات به خصوص راننده حاذق، نگران افزایش مرگ و میر در مادران و سایر بیماران هستیم.

وی افزود: علاوه بر این‌که از ظرفیت تمامی ادارات به خصوص هلال احمر برای انتقال مادران باردار استفاده خواهیم کرد، به بیمارستان هم دستورات لازم صادر شده تا به صورت ۲۴ ساعته مادران باردار را پذیرش کنند.

وی یادآور شد: ایجاد باند فرود در نظرکهریز برای بالگرد، افزایش ظرفیت مخابرات، تقویت آنتن دهی در روستاها و اختصاص خطوط مخابراتی به روستاهای فاقد تلفن برای پیشگیری از مرگ و میر الزامی است.

بابایی اظهار کرد: اگر شرایط جوی اجازه پرواز به بالگردهای امدادی را بدهد آماده انتقال بیماران بد حال و مادران بار دار از طریق اورژانس هوایی به مراکز درمانی شهرستان و استان هستیم.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده