ساعت: 08:06 منتشر شده در مورخ: 2020/10/26 شناسه خبر: 79239

محور مراغه ـ هشترود یکی از پرترددترین و حادثه خیزترین محورهای مواصلاتی آذربایجان شرقی قربانگاه مسافران شده که ‌تاخیر در احداث اتوبان موجب نارضایتی شهروندان شده است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پیک هشترود به نقل از تسنیم، محور مراغه به هشترود یکی از مشهورترین و معروف‌ترین جاده‌های استان آذربایجان شرقی است که آمار تصادفات منجر به  فوت و مصدومیت آن، همواره تیتر یک بسیاری از رسانه‌های منطقه بوده و کمتر هفته‌ای است که خبر کشته و مصدوم شدن تعدادی از رانندگان و مسافران در این جاده در رسانه‌ها و مطبوعات منعکس نشود.

نامناسب بودن وضعیت محور مراغه به هشترود و بویژه در محور نزدیک به منطقه نظرکهریزی یکی از مهم‌ترین دلایل تصادفات منجربه فوت در این شهرستان است که متاسفانه در سال‌های گذشته به دلیل بی توجهی‌های برخی از مسئولان، تصادفات در این محور افزایش یافته و باید اقدامات لازم از سوی مسئولان مربوطه انجام شود.

حال، آغاز فصل کاری جدید و زمان برداشت سیب از باغات این شهرستان موجب شده تا میزان ترافیک تردد خودروهای سنگین، باری و مسافری در این مسیر افزایش داشته باشد و در این میان برخی بی توجهی‌های ترافیکی موجب افزایش تصادفات در محور مراغه به هشترود شده است.

اگر عصر هنگام در بین ساعات ۱۷ الی ۲۱ در این محور تردد کنید خواهید فهمید که چه ترافیک سنگینی به دلیل تردد زیاد خودروهای باری و مسافری در این مسیر ایجاد شده است که تنها راه حل رفع مشکلات موجود، ضمن تکمیل اتوبان این مسیر که چندین سال است نیمه تمام باقی مانده است، نظارت ضروری پلیس راه و برخی اقدامات از سوی راهداری است.

محمد نوری یکی از رانندگان مسافری در محور مراغه به هشترود، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مراغه با اشاره به برخی تخلفات رانندگی منجر به تصادف در این محور، اظهارداشت: از مهرماه فصل برداشت محصولات کشاورزی و به ویژه برداشت سیب در روستاهای این شهرستان آغاز شده و میزان تردد خودروهای باری و سبک مسافری افزایش زیادی در این محور داشته است.

وی گفت: با افزایش آمار تردد در این محور شاهد ایجاد ترافیک‌های سنگین دربین ساعت‌های ۱۷ الی ۲۱ بوده و برخی رانندگان نیسان و باری با بی‌توجهی به علائم راهنمایی و رانندگی و حرکت در مسیرهای خاکی موجب نارضایتی رانندگان و دیگر شهروندان در این شهرستان شده است.

نوری، اضافه کرد: برای کنترل ترافیک و روان سازی آن ضروری است پلیس راه در منطقه‌های پرتردد در این محور حضور فعال‌تری داشته باشد تا از برخی تخلف رانندگان جلوگیری شود.

پلیس راه با رانندگان متخلف در محور مراغه – هشترود برخوردشدیدی داشته باشد

حسین رحمانی یکی دیگر از شهروندان مراغه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به ضرورت برخورد پلیس راه با متخلفان در این محور، اظهارکرد: برخی از رانندگان نیسان و باری در زمان ترافیک با حرکت‌های نمایشی و تردد از شانه‌های خاکی موجب ایجاد ترافیک سنگین و تصادفات از تقاطع داش آتان تا پل چکان می‌شوند.

وی اضافه کرد: درفصل برداشت سیب میزان ترافیک در این محور افزایش یافته و باید نظارت‌های پلیس راه در مسیرهای پرترافیک افزایش یابد ولی در برخی موارد با عدم حضور پلیس در این مسیر رانندگان نیسان و باری مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی‌کنند.

وضعیت نامناسب نظرکهریزی تاسه راهی هشترود

علی حسن زاده از رانندگان خودروهای باری هم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به وضعیت نامناسب محور نظرکهریزی تا سه راهی هشترود، اظهار کرد: یکی دیگر از عوامل ایجاد تصادف در محور مراغه تا هشترود نامناسب بودن وضعیت آسفالت است که ضروری است اقدامات لازم از سوی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در راستای کاهش تصادفات و افزایش کیفیت آسفالت در این محور انجام شود.

وی ادامه داد: اگر در سفرهای خود از آزادراه زنجان- تبریز که به مسیر مراغه-هشترود حرکت کنید، دقت کرده باشید این محور درحال حاضر مشکلاتی هم چون نبودخط کشی مناسب، عدم وجود شانه خاکی مناسب و کیفیت پایین آسفالت را دارد که یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش تصادفات در این محور به شمار می‌رود.

گزارش از سبحان تقی زاده

انتهای پیام

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده