ساعت: 08:37 منتشر شده در مورخ: 2020/10/20 شناسه خبر: 79138
فرماندار هشترود:

فرماندار هشترود با تاکید بر رعایت اصول پدافند غیرعامل در دستگاه‌های اجرایی گفت: تمامی دستگاه‌ها باید دارای اطلس امنیتی بوده و برآورد درستی از تهدیدات تهیه کنند.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان روز سه شنبه در جلسه پدافند غیرعامل این شهرستان افزود: رعایت اصول پدافند غیرعامل در ساخت و سازها باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد تا تا در زمان وقوع حوادث، تلفات و خسارت‌های جانی و مالی به حداقل کاهش یابند.

وی،  رعایت اصول پدافندی و مبحث ۲۱ مقررات ملّی ساختمان برای طرح های توسعه ای و زیرساختی را ضروری عنوان کرد و افزود: تمامی طرح ها باید با رعایت الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل بر اساس مبحث ۲۱ مقررات ملی ساختمان اجرا شوند زیرا تمامی نظارت ها در این حوزه بر این اساس صورت خواهد گرفت.
امینیان گفت: باید با مقاوم ‌سازی ساختمان‌ها و تقویت زیر ساخت های شهرستان در برابر تهدیدات، شاهد کاهش خسارت‌های  ناشی از این تهدیدات و حوادث باشیم.
وی خاطرنشان کرد: شهرداران هشترود و نظرکهریزی نیز باید ملاحظات پدافندغیرعامل را در طرح های توسعه شهری،  هادی، جامع و تفصیلی به عنوان یک سند بالا دستی اعمال کنند.

فرماندار هشترود بر رعایت این اصل در حوزه کشاورزی تاکید کرد و افزود: به عنوان مثال، امسال در راستای مبارزه با آفت سن گندم که در مزارع شهرستان بالاست هفت هزار هکتار از مزارع سمپاشی شد و باید برای سال زراعی آینده نیز برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام شود.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده