ساعت: ۰۷:۵۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ شناسه خبر: 78975
شهروند خبرنگار؛

جمعی از دانش آموزان بخش نظرکهریزی شهرستان هشترود به دلیل نبود زیرساخت‌های مناسب آموزش آنلاین و عدم آنتن دهی اینترنت تلفن‌های همراه با مشکلاتی مواجه شده‌ و از شرکت در کلاس‌های آنلاین بازمانده‌اند.

Print Friendly

اسفندیار حسن زاده رئیس اداره‌ی آموزش و پرورش منطقه‌ی نظرکهریزی شهرستان هشترود در گفت‌وگو با خبرنگار پیک هشترود با ارائه‌ی توضیحاتی در این خصوص، اظهار کرد: ۷۴ روستا در منطقه‌ی نظرکهریزی وجود دارد که این روستاها نیز دارای ۹۸ مدرسه هستند که حدود ۳۶ مدرسه‌ی ابتدایی و هشت مدرسه‎ی دوره‎ی متوسطه‌ی اول از اینترنت برخوردار نیستند.

اسفندیار حسن‌زاده افزود: این مشکل به مراتب فرماندار شهرستان، مدیرکل آموزش و پرورش استان و نماینده‌ی مردم شبستر در مجلس رسیده و قول‌هایی هم در این خصوص داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: تابستان سال گذشته ۲۱ روستا توسط مخابرات استان به مودم‌هایی با اینترنت رایگان متصل شدند، اما باز هم ۳۶ روستای نظرکهریزی از اینترنت و حتی برخی روستاها از شبکه‎های تلویزیونی هم برخوردار نیستند.

حسن‌زاده در خاتمه گفت: همکاران معلم ما همه ساله به دلیل وجود این مشکل پای کار بودند و هستند، امسال هم با وجود شیوع کرونا، معلمان این منطقه که بیشتر غیربومی و از شهرستان‎های اطراف مانند شهرستان‌های مراغه، ملکان و بناب هستند با رعایت کامل پروتکل‎های بهداشتی در خانه‌ها و منازل شخصی دانش آموزان حضور پیدا کرده و تدریس می‌کنند.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده