ساعت: ۰۷:۴۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ شناسه خبر: 78671
فرماندار هشترود؛

امینیان گفت: رویکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان اجتماعی کردن مبارزه است.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، مهندس امین امینیان فرماندار هشترود در جلسه ستاد مواد مخدر این شهرستان با بیان این مطلب گفت: این ستاد تمام سعی و تلاش خود را جهت مبارزه با مواد مخدر انجام داده  و اما موضوع پیشگیری بر مقابله و درمان ارجحیت دارد.

✅وی افزود: اعضای ستاد باید در جهت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر تمام تلاش خود را انجام دهند و در این راستا باید از همه ظرفیت جامعه از جمله گروه های مرجع ، سازمان های مردم نهاد بهره ببریم و از آنان در جهت آموزش و آگاه سازی جامعه و افراد بخصوص در حوزه پیشگیری یاری جویم.

✅فرماندار هشترود در ادامه با بیان اینکه متاسفانه امروزه مواد مخدر به سهولت قابل دسترسی است افزود علاوه از ورود مواد مخدر سنتی تولید موادمخدر صنعتی در جامعه به راحتی انجام گرفته وحتی در منازل نسبت به تولید آن اقدام می کنند و به راحتی عرضه و دردسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد این مسئله نحوه مقابله را با چالش جدی مواجه کرده است بنابراین چاره ای نداریم برای کاهش آسیب  برنامه ای برای کاهش تقاضا داشته باشیم.

✅وی افزود : چنانچه اگر نتوانیم درکاهش تقاضا ی مواد مخدر کاری انجام دهیم و موادمخدر نیز به سهولت دست مصرف کننده برسد به یقین شاهد آسیب های جبران ناپذیر خواهیم بود چون اعتیاد به مواد مخدر مادر همه آسیب های اجتماعی است و حتی بازگرداندن معتاد به حالت قبل در بهترین شرایط ۱۵ تا ۲۰ درصد است یعنی تعداد بسیار اندکی از افراد پاک و به زندگی برمی گردند.

✅امینیان در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد فعالیت کمپ ترک اعتیاد ( مرکز ماده ۱۵ ) با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی بایستی ادامه یابد و امکانات آن نیز درشان افراد بوده و کرامت آنان نیز حفظ شود وهمچنین  نظارت دقیق و کافی و مستمر باتشکیل تیم نظارتی بر عملکرد آن صورت گیردو  درکنار آن مرکز ماده ۱۶ نیزکه یکی از ضرورت های منطقه است ایجاد شود.

❇️ لازم به ذکر است رعایت پروتکل های بهداشتی درمرکزکمپ ترک اعتیاد، مهارت آموزی افراد معتاد به ویژه بهبودیافته گان، پرداخت هزینه های معتادین متهاجر توسط شهرداری، نظارت برگلخانه ها درجهت کنترل کشت خشخاش و مواردی ازاین قبیل از موضوعات مورد بحث دراین جلسه بود.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده