ساعت: 08:31 منتشر شده در مورخ: 2020/08/18 شناسه خبر: 78377
یادداشت میهمان/ سروناز بهرامی

خانم سروناز بهرامی در یادداشتی به حال و هوای محرم امسال در ایام کرونائی پرداخته است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، خانم سروناز بهرامی نوشت:

 

‌محرم  در راه است اما کمی متفاوت از قبل….
صدای سم اسبان از دور به گوش می رسد. یلان عرب می تازند. غبار حرکتشان مسیر را مه آلود کرده و در این سفیدی غبار، تنها سیاهی عباهای عربی  نشسته بر سر زنان کاروان، نمایان است.
خیمه ها افراشته می شود  و کربلا از اینجا ، کرب و بلا می گردد.
آن سو دشمنی کینه توز منتظر است. تنها برق شمشیرهای صیقل یافته دلاوران،  دل دشمن را نلرزانده بلکه آنچه دشمن را ضعیف کرده، آرمان حسین است. آری بقاء اسلام و شریعت…..
حال زمانه ماست . کربلا را در دل تاریخ نسل به نسل ، سینه به سینه تا به اینجا رسانده ایم. امسال نیز همچنان آغوش باز کرده و محرم را پیشواز می رویم اما کمی ملایم تر در حرکت و مقاوم تر در هدف.
امسال محرم را در یک متری هم به سوگ نشسته و در فضایی باز و دور از هم “غریب فاطمه” را صدا می زنیم. سیاه پوش و اشک آلود، نام “حسین(ع)”  را بلند تر از قبل فریاد می زنیم تا غریو لبیک “یا حسین” مان از زیر سفیدی ماسکهای پوشید بر لب لرزه بر اندام یزیدیان زمان اندازد…
“زینب” وار در خیابان های انقلاب دلمان قدم می گذاریم آری با فاصله ، دور از هم و با اجرای دستورات عزیزان مسوول و رعایت پروتکل های بهداشتی … کادر درمان خسته اند با دوراندیشی مان یاریشان کنیم.
بیایید امسال به نذوراتمان چاشنی ماسک و دستکش و حتی ژل ضدعفونی کننده اضافه کنیم تا قیمه محرممان عطر سلامت بدهد.بهتر است  نذوراتمان را سبکی دیگر بخشیم بجای طبخ و پخش غذا، به جامعه خیرین بپیوندیم.
مطمانا! آرمان حسین(ع)” صلابت اسلام” همچنان در راس است. اسلام و انقلاب را با عشق حسین(ع) اعتلا می دهیم و کوبنده تر از هر سال شعار “ایرانی حسینی در پوشش بهداشت” سر می دهیم.  به امید داشتن جهانی تندرست و عاری از آلودگی …
بخاطر داشته باشیم تجمع، سلامت ما را به خطر می اندازد. از طریق رسانه ها هم می شود اشک ریخت و دل را جلا داد. سعی کنیم حتی المقدور شور حسینی را با فرهنگ حسینی پررنگ نماییم.
“الهی عظم البلاء و” …. یا حسین! جهانیان درگیرند. یاریمان فرما….
آمین.?

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده