ساعت: ۰۸:۱۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ شناسه خبر: 78358

عنابستانی در گفت وگو با دانا اظهار کرد: مسأله افزایش قیمت سکه باید باعث شود تا به سمت ازدواج آسان حرکت کنیم و این ازدواج مورد تایید ائمه اطهار(ع) است.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود، نماینده مردم سبزوار و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به زندانی شدن برخی از بدهکاران مهریه اظهار کرد: اگر بدهکاران مهریه توان پرداخت آن را نداشته باشند نباید به زندان بروند؛ زندان و حبس برای زمانی است که فرد از پرداخت دین خودداری کند و معلوم شود که مالی برای پرداخت داشته است.

علی اصغر عنابستانی، با بیان اینکه باید شرایط تقسیط مهریه فراهم شود، تأکید کرد: دادگاه ها بحث تقسیط مهریه‌ها را به روز کنند؛ امروز دادگاه‌ها با دادخواست زوج در پرداختی‌های مهریه تجدید نظر کنند چرا که پرداخت حتی یک سکه در ماه از توان افراد خارج است.
وی خواستار ترویج ازدواج آسان در جامعه شد و گفت: مسأله افزایش قیمت سکه باید باعث شود تا به سمت ازدواج آسان حرکت کنیم و این ازدواج مورد تایید ائمه اطهار(ع) است.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رفتار برخی خانواده‌ها در قبال وثیقه قرار دادن مهریه در ازدواج؛ بیان کرد: متاسفانه در طول سالهای اخیر مهریه را به عنوان وثیقه ازدواج قرار داده ایم این درحالی است که مهریه باید به گونه بذل و بخشش در زندگی زوجین جاری باشد تا ازدواج ها تداوم یابد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با ارائه راهکارهایی برای کاهش سقف مهریه در جامعه، عنوان کرد: باید اقدامات فرهنگی برای کاهش سقف مهریه صورت بگیرد و مهریه باید به گونه ای باشد که زوج توان پرداخت آن را در همان ایام ازدواج داشته باشد.
وی یادآور شد: مهریه حضرت زهرا(س) همان زره ای بود که ایشان برای تهیه جهیزیه آن را فروخت؛ در حقیقت در ازدواج اسلامی زوج، مهریه را در همان روزهای اول زندگی پرداخت می کند و زوجه نیز آن را در زندگی هزینه می‌کند؛ این شیوه مورد پسند ائمه اطهار(ع) است.
عنابستانی با انتقاد از نگاه ابزاری برخی خانواده‌ها به مهریه؛ تصریح کرد: برخی خانواده ها که مهریه بالا در ازدواج را طلب می کنند، باید بدانند مهریه و سکه نمی تواند وثیقه تأمین زندگی زوجین باشد. چرا که این روش اشتباه است و امروزه خطرات آن را در جامعه می توان دید.
این نماینده مجلس تأکید کرد: اگر ضرورت تصویب قانون برای تغییر شرایط مهریه لازم باشد به طور قطع کمیسیون اجتماعی مجلس اقدام خواهد کرد چرا که برخی ازدواج ها به دلیل همین مهریه‌ها منجر به طلاق می‌شوند.

انتهای پیام/ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده