ساعت: 07:48 منتشر شده در مورخ: 2020/07/29 شناسه خبر: 78271

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی از محدودیت خرید تضمینی گندم از طرف اداره کل غله استان برای سیلوداران هشترودی انتقاد کرد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار خبرنگار پیک هشترود، امینی نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی در مراسم برداشت گندم در روستای دهلان هشترود، گفت: متاسفانه اداره کل غله استان برای سیلوداران هشترودی مشکل ایجاد کرده و به بعضی از سیلوداران این شهرستان اجازه خرید تضمینی گندم را نمی‌دهد و اگر روند فعلی ادامه پیدا کند، این مسئله را از وزارت جهاد کشاورزی پیگیر خواهم شد.

او افزود: دولت باید در خرید تضمینی گندم دقت بیشتری داشته باشد و گندم را با قیمت بالایی از کشاورزان بخرد.

او از پرداخت نشدن به موقع خسارات بیمه کشاورزی به کشاورزان متضرر شده از بدی آب و هوا و حوادث مختلف انتقاد و گفت: با توجه به اینکه شهرستان هشترود از زمان‌های گذشته انبار غله ایران بوده؛ نیاز به حمایت‌های ویژه دارد.

امینیان فرماندار هشترود نیز در این مراسم گفت: کارشکنی اداره کل غله استان موجبات ناراحتی سرمایه گذاران حوزه کشاورزی و کشاورزان را فراهم آورده و مسئولان این اداره کل باید در خصوص عدم اجازه خرید گندم تضمینی برای سیلو داران، تجدید نظر کنند.

او گفت: کشاورزان هشترودی با کمک گرفتن از مهندسان این رشته علاوه بر اینکه با کاهش محصول مواجه نشدند بلکه توانستند ۱۴۰ هزار تن محصول گندم تولید کنند.

احمدی مدیر جهاد کشاورزی هشترود نیز گفت: شهرستان هشترود با دارا بودن ۹۵ هزار هکتار زمین دیم و ۱۳۵۰ هکتار زمین آبی و نیمه آبی در تولید محصول گندم سرآمد شهر‌های استان و حتی کشور است.

احمدی افزود: گندم هشترود یک نمونه از گندم‌های کشت شده در مزارع کل کشور می‌باشد که با نام هشترود برند سازی شده است.

او گفت: با اضافه شدن ۷۷ دستگاه تراکتور، سه دستگاه کمباین و ۱۰۶ دستگاه از ادوات کشاورزی به حوزه صنعت کشاورزی هشترود، این شهرستان توانسته به یکی از شهرستان‌های برتر کشاورزی در کل کشور تبدیل شود.

او افزود: اگر محدودیت خرید تضمینی گندم از طرف اداره کل غله استان برای سیلوداران هشترودی برداشته شود، ما می‌توانیم ۲۲۵ هزار تن گندم را در پنج سیلوی هشترود ذخیره کنیم.

 

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده