ساعت: 07:45 منتشر شده در مورخ: 2020/07/15 شناسه خبر: 78243
فرماندار هشترود:

فرماندار هشترود گفت: در ۲ سال گذشته به اندازه تمامی سال‌ها برای تکمیل فاز نخست این پایاب تلاش شده و اقدامات انجام شده بی‌نظیر است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان شامگاه روز سه شنبه در نشست خبری با بیان اینکه برای نخستین بار در کشور اجرای پایاب سد سهند به صورت مشارکتی و با هزینه ۴۲ میلیاردی در حال اجراست افزود: علاوه بر اینکه در گذشته در مورد این پایاب کار قابل ملاحظه ای صورت نگرفت بلکه حق آبه شهرستان نیز از ۱۲ هزار هکتار به هفت هزار و ۵۰۰ هکتار رسید.

 

سد خاکی سهند هشترود با حجم مفید ۱۳۵ میلیون متر مکعب بر روی رودخانه قرانقو از سرشاخه های رودخانه قزل اوزن و در ۱۳۰ کیلومتری تبریز و ۳۵ کیلومتری شهرستان هشترود با اهداف تأمین آب شرب و صنعت منطقه، کنترل سیلاب و توسعه کشاورزی احداث شده و از سال ۱۳۸۵ در حال بهره برداری است.

اراضی طرح و توسعه شبکه پایاب سد سهند هشترود در قالب پنج واحد عمرانی به وسعت ۷۵۰۰ هکتار در دو طرف جاده هشترود – مراغه و در مجاورت رودخانه قرانقو واقع شده است.

امینیان همچنین با بیان اینکه نرخ بیکاری شهرستان در حال حاضر ۲۴.۳۲ درصد است و هر سال با رشد منفی جمعیت روبرو هستیم گفت: هشترود از شهرستان های مهاجر فرست کشور است و اگر تلاشها برای اتمام این پایاب در گذشته صورت می‌گرفت اکنون برای دست‌کم ۱۲ هزار نفر اشتغالزایی می‌شد و مهاجرتی اتفاق نمی افتاد.

 

وی همچنین از تامین اعتبار پست برق ۶۳ کیلوواتی سد سهند با ۱۵ میلیارد تومان خبر داد و گفت: این پست برق تا پایان امسال تکمبل خواهد شد.

امینیان ازایجاد شهرک صنعتی سنگ های تزئینی در بخش نظرکهریزی خبر داد و افزود: متاسفانه سنگ های تزئیتی این شهرستان از جمله معدن سنگ مرمرسبز کریم آباد به صورت خام به اصفهان برده می شود و بنام اصفهان زینت بخش اماکن زیارتی عراق می شود و بجز تخریب جاده های روستایی چیزی عاید هشترود نمی شود.

فرماندار هشترود به اقدامات زیرساختی و عمرانی در شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار شبکه فاضلاب مدرن شهری به طول ۱۵ کیلومتر در حال اجراست و برای تصفیه خانه آب شرب هشترود ۲.۵ میلیارد تومان و برای تکمیل تصفیه خانه آب شرب نظرکهریزی ۴ میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

امینیان گفت: همچنین تا یک هفته دیگر درمانگاه تامین اجتماعی با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان افتتاح و بهره برداری خواهد شد.

وی افزود : چهار میلیارد تومان هم برای بیمه بیکاری خسارت دیدگان از کرونا در شهرستان پرداخت شده است.

امینیان همچنین به طرح های آماده بهره برداری در هفته دولت اشاره کرد و گفت: گازرسانی به ۱۲ روستا با ۱۰ میلیارد تومان و آبرسانی به ۱۸ روستا با ۱۲ میلیاردتومان و بهره برداری از فاز نخست مس قاضی کندی با ۲.۵ میلیارد تومان از طرح های آماده افتتاح در هفته دولت است.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده