ساعت: 07:44 منتشر شده در مورخ: 2020/07/15 شناسه خبر: 78240

مدیر جهاد کشاورزی هشترود از نصب ۲ سامانه ضدتگرگ با قابلیت پوشش ۲۰۰ هکتار در اراضی کشاورزی بخش نظرکهریزی هشترود خبرداد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، مجید احمدی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این سامانه ها در روستاهای نخودآباد و توپ آغاج از توابع بخش نظرکهریزی هشترود نصب شده و برای هرکدام ۹۰ میلیون تومان هزینه شده که ۵۰ میلیون تومان آن از محل جبران خسارات سیل، ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض و مابقی آورده شخصی تامین شده است.
وی گفت: این دستگاه ها به صورت کنترل از راه دور و با استفاده از تلفن همراه و ارسال پیام کوتاه فعال می شوند که با نصب آنها از میزان خسارت سالیانه تگرگ در منطقه تحت پوشش به میزان قابل توجهی کاسته می شود.
احمدی افزود: دستگاه ضد تگرگ ابرها را در شعاعی حدود ۵۰۰ متر تحت تأثیر قرار داده و هرکدام از این دستگاه ها قادر است حدود ۱۰۰ هکتار از اراضی زراعی و باغی را تحت پوشش قرار دهد.
وی گفت: دستگاه ضد تگرگ یک مولد امواج شوک است که تشکیل دانه های تگرگ در جو را مختل و ساختار بارش را حین شکل گیری آنها به نحو سودمند اصلاح می کند و هیچ نقشی در قطع بارش ها و یا شروع مجدد آنها ندارد.
در شهرستان هشترود سالانه حدود ۲۳۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و باغی تولید می شود که عمده محصول تولیدی آن گندم است از این رو این شهرستان به انبار غله آذربایجان شرقی شهرت دارد.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده