ساعت: ۰۷:۴۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ شناسه خبر: 78195
فرماندار هشترود:

فرماندار هشترود با اشاره به اهمیت سد سهند برای مردم و کشاورزان منطقه گفت: مجری پروژه پایاب سد سهند به تعهدات خود عمل نکرده است.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان صبح امروز در جلسه راهبری پایاب سد سهند با بیان این مطلب گفت: سد سهند ظرفیت آبی خوبی دارد و بایستی به موقع از آن در راستای توسعه بخش کشاورزی استفاده کرد.

وی افزود: شهرستان هشترود یکی از قطب‌های کشاورزی استان بخصوص در امر تولید گندم و سایر محصولات کشاورزی است و در این خصوص توانسته رتبه برتر و مطلوبی کسب نماید و آن در سایه تلاش کشاورزان و جهادگران و حمایت‌های دولت تدبیر و امید در منطقه است.

امینیان در ادامه اضافه کرد: البته در سال‌های گذشته سد سهند در راستای توسعه بخش کشاورزی شهرستان احداث شده است و هزینه کلانی نیز برای تأسیسات، خط‌های اصلی ونیز شبکه‌های آن صرف شده ولی متأسفانه آنطور که انتظار می‌رفت پروژه پیشرفت نداشته است و به دلیل مشکلات مالی بخش زیادی از پایاب مانده است در سال ۹۷ باتوجه به شرایط موجود اقتصادی و منابع درآمدی کشور به دنبال راهکار جدید، تفاهم نامه همکاری بین دستگاه‌های متولی ازجمله سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، سازمان آب منطقه‌ای استان، جهاد کشاورزی، بانک کشاورزی و بامشارکت بهره برداران درجهت تأمین هزینه و تسریع در ادامه پروژه منعقد شد و امیداست در آینده نتیجه لازم حاصل شود.

فرماندار هشترود در ادامه با انتقاد از عملکرد ضعیف مجری طرح پایاب سد سهند خاطرنشان کرد: متأسفانه پس از تفاهم نامه مجری طرح علیرغم تعهدات طرفین و تأمین هزینه آنطور که شاید نتوانسته است در چهار چوب زمانبندی پروژه عمل نماید و در نتیجه طرح ابتر مانده که تبعات اجتماعی پروژه بر عهده سازمان و مجری خواهد بود.

او همچنین با بیان اینکه فصل کاری کمتری وجود دارد و باید در عرض ۱۰ روز موارد حل و فصل شود، تصریح کرد: باید از فرصت باقی مانده نهایت استفاده را جهت تکمیل پایاب سد سهند داشته باشیم تا کشاورزان بتوانند کشت پاییزه خود را انجام داده و دچار ضرر و زیان نشوند.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده