ساعت: ۱۰:۲۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ شناسه خبر: 78122

احمدی گفت: امسال بیش از ۱۵۰ هزار تن گندم از مزارع شهرستان هشترود برداشت خواهد شد.

Print Friendly

احمدی مدیر جهادکشاورزی هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود با بیان اینکه هشترود رتبه اول کاشت و برداشت گندم دیم را استان دارد افزود: مجموع تولیدات کشاورزی شهرستان حدود ۵۰ درصد افزایش داشته به طوریکه سال گذشته ۳۱۰هزار تن انواع محصول کشاورزی در شهرستان تولید شد.

وی اضافه کرد: این در حالی است که در سال‌های قبل از آن مجموع تولیدات کشاورزی شهرستان ۲۱۰ هزار تن بود و این افزایش تولید نتیجه تلاش، مجاهدت و زحمات مجموعه کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان و کشاورزان است.
احمدی همچنین به استمهال وام کشاورزان در سال گذشته به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان اشاره کرد و گفت: پنج میلیارد تومان نیز در قالب غرامت به بیمه شدگان مزارع و باغات خسارت دیده پرداخت شد.
وی با بیان اینکه شهرستان هشترود رتبه اول در مکانیزاسیون کشاورزی را دارد گفت: سال گذشته ۱۲.۵ میلیارد تومان به خرید اودات کشاورزی و مکانیزاسیون پرداخت شده است.
احمدی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد تولید، اشتغال و درآمد شهرستان به بخش کشاورزی ارتباط دارد اظهار داشت: این مساله باعث شده تا هشترود به عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی استان شناخته شود.
مدیر جهادکشاورزی هشترود همچنین با تاکید بر پرهیز از خام فروشی محصولات کشاورزی گفت: تبدیل مزارع  تک عملکردی به چند عملکردی، کیفی سازی محصولات کشاورزی و حرکت به سمت کشاورزی نوین در بخش‌های مختلف مکانیزاسیون کشاورزی، دام و طیور و آبزی‌پروری، کشت گیاهان دارویی و گلخانه‌ای می‌تواند موجب شکوفایی استعدادهای بالقوه منطقه در زمینه کشاورزی باشد که این امر منجر به تولید محصولات با ارزش افزوده بالا، افزایش تولید و رشد و رونق اقتصاد منطقه خواهد شد و از مهاجرت جوانان بدلیل نبود شغل  جلوگیری می شود.

در شهرستان هشترود سالانه حدود ۳۱۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و باغی تولید می شود که عمده محصول تولیدی آن گندم است از این رو این شهرستان به انبار غله آذربایجان‌شرقی شهرت دارد.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده