ساعت: ۱۰:۰۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ شناسه خبر: 77603

فرماندار هشترود از گرفتار شدن شش نفر از پرسنل اداره برق در مسیر روستای بسیط از توابع بخش نظرکهریز به علت کولاک شدید خبر داد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان در جلسه ستاد بحران خاطرنشان کرد: این شش نفر که برای وصل کردن برق چندین روستای بخش نظرکهریز به وسیله نفربر عازم منطقه شده بودند بعد از وصل کردن برق روستای بسیط در هنگام برگشتن در برف و کولاک گرفتار شده اند.

وی افزود: اداره راهداری و اداره برق برای نجات جان سیم بانان به منطقه نظرکهریز اعزام شدند.

وی اضافه کرد: اصلی ترین کریدور ارتباطی استان که ۹۰ کیلومتر آن در هشترود واقع شده به علت بارش برف و کولاک شدید چهار روز است که مسدود شده و رفت و آمد در آن محدود به چند ماشین مجهز است.

امینیان گفت: کمک به افراد گرفتار شده در برف و کولاک باید اولویت بندی شده و مناطقی که با مشکل نبود آب شرب، برق و کمبود نان مواجه هستند در اولویت های اول قرار گیرند.

وی با بیان اینکه با مردم باید رو راست بود و مشکلات را بیان کرد افزود: نبود پزشک در نظر کهریز از عدم مدیریت صحیح است و باید این مشکل هر چه زودتر بر طرف شود.

معاون فرماندار هشترود نیز در این جلسه گفت: تمامی ادارات و دستگاهها باید برای حل کردن مشکل ناشی از بارش برف پای کار باشند و امکانات موجود خود را برای برچیدن مشکلات بسیج کنند.

اکبر انبار ته خاطر نشان کرد: اگر امکانات و ماشین آلات راهداری، هلال احمر و چندین اداره دیگر نبود اکنون با تلفات انسانی مواجه بودیم.

وی از تمامی هم وطنان خواست: تا برقرار نشدن آرامش و فرو کش نکردن بحران در منطقه از سفر به هشترود خودداری کنند.

بخشدار مرکزی هشترود نیز در این جلسه گفت:وضعیت راههای روستایی اصلا مناسب نیست و عبور و مرور در بیشتر روستاهای بخش مرکزی امکان ندارد.

رقیه زارعی افزود: تجهیز شدن راهدارخانه شهید محمدخواه در مسیر هشترود به قره چمن یکی از ملزومات است و باید هر چه زودتر این امر محقق شود.

وی ادامه داد: اگر راه روستاهای هشترود باز نشود در برگزاری انتخابات با مشکل مواجه خواهیم شد و صندوق های رای به روستاها نخواهد رسید.

بخشدار نظرکهریز نیز در این جلسه اظهار کرد: از ۹۱ روستای نظرکهریز ۷۵ روستا فاقد نانوایی می باشد از این رو با وجود بسته بودن راهها در پی بارش برف روستاییان با کمبود نان و مواد غذایی دست و پنجه نرم می کنند.

داود عباسی اصل خاطر نشان کرد: از تمامی ادارات خواهشمندم که کمک حال مردم در روستاها باشند چرا که؛ ۲۸ روستای نظرکهریز فاقد آب آشامیدنی و چندین روستای این بخش فاقد تلفن ثابت و همراه هستند.

جانشین سپاه ناحیه هشترود نیز در این جلسه اظهار کرد: برای کمک به افراد گرفتار شده در برف و کولاک از ظرفیت های سپاه و ارتش استفاده کرد و برای امداد رسانی به آنها درخواست نفربر و بالگرد کرد.

سرهنگ امیر شاهمحمدپور گفت:  چند روز است که بعضی از روستاها آب و نان برای امرا معاش ندارند و باید هر چه زودتر فکری به حال آنها کرد.

وی از همکاری سپاه با فرمانداری در جهت امداد رسانی به روستانشینان گرفتار در کولاک خبر داد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز در این جلسه گفت: کمبود امکانات و وجود کولاک در منطقه کار را برای راهداران دشوار کرده است.

علی ابوالحسنی خاطر نشان کرد: وضعیت ماشین آلات راهداری بسیار نا مناسب است و این ماشین آلات به خاطر کهنه و فرسوده بودن کارآیی خود را از دست داده اند.

وی یادآور شد: وجود چندین فروند نفربر برای حمل و نقل امدادگران در روستاها ضروری است از این رو از ادارات کلی که در این خصوص فعالیت دارند تقاضامندم ماشین آلات خود را راهی منطقه هشترود کنند.

بهزاد اصلانی رئیس هلال احمر هشترود نیز در این جلسه اظهار کرد: باید برای امداد رسانی به روستاییان گرفتار شده در برف از استانداری تقاضای بالگرد کرد.

رئیس اداره برق هشترود نیز در این جلسه یادآور شد: از ۴۰ روستای هشترود که به خاطر بارش برف سنگین دچار قطعی برق شده بودند ۳۳ روستا با تلاش شبانه روزی پرسنل جهادی این اداره، برق دار شدند.

یونس فرهمند ادامه داد: ۱۵ روستای هشترود که صندوقهای رای گیری باید در آنجا مستقر شود فاقد برق می باشد و اگر راه آن روستاها باز شود کار برق رسانی انجام خواهد پذیرفت.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی نیز در این جلسه از نبود راه مناسب روستایی برای خدماتدهی گلایه کرد و گفت: از کار افتادگی پمپ های آب، کار آبرسانی را مشکل کرده است.

محمد باقر زاده اضافه کرد: نبود آب در روستاها مشهود است و مسدود بودن راهها علت بر این مشکل می باشد.

جواد بابایی، رئیس شبکه بهداشت و درمان هشترود نیز در این جلسه از مسدود بودن راههای روستایی ابراز نگرانی کرد و گفت: درست است که تا به الان مشکلی برای بیماران خاص و مادران باردار روستایی به وجود نیامده اما در صورت پایدار بودن این وضعیت نگرانی ها افزایش خواهد یافت.

رئیس اداره صمت هم در این جلسه خاطرنشان کرد: در تامین مواد غذایی در روستاهایی که راهشان به علت کولاک شدید مسدود شده مشکلی وجود ندارد  اما سعی ما بر این است کمک های خود را به هر طریق که شده به دست افراد گرفتار شده در برف برسانیم.

بهروز عبدیلی از پخت ۵۰۰ بسته نان به صورت روزانه و اهدا آن به روستاییان در بند برف و کولاک خبر داد.

انتهای پیام/

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده