ساعت: ۰۹:۵۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ شناسه خبر: 77272

رئیس‌جمهور لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود؛ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور دقایقی قبل در صحن علنی امروز (یکشنبه ۱۷ آذرماه ۹۸) پارلمان لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور را تقدیم رئیس مجلس کرد.

بر اساس این گزارش، روحانی به مدت ۴۵ دقیقه به دفاع از لایحه بودجه پرداخت  و بخشی از درآمدها و هزینه‌های این لایحه را تشریح کرد.

بودجه سال ۹۹ کل کشور از حیث منابع بالغ بر ۱۹ میلیون و ۸۷۷ هزار و ۳۷۰ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال بوده که از این حیث منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی های مالی و سرمایه گذای و مصارف بودجه دولت از حیث هزینه ها و تملک دارایی های سرمایه ای و مالی بالغ بر ۵ میلیون و ۶۳۸ هزار و ۲۹۳ میلیارد و ۴۹ میلیون ریال است.

بر این اساس منابع عمومی بالغ بر ۴ میلیون و ۸۴۵ هزار و ۹۶۸ میلیارد و ۶۶ میلیون ریال است.

درآمد اختصاصی وزارتخانه ها و موسسات دولتی بالغ بر ۷۹۲ هزار و ۳۲۴ میلیارد و ۹۸۳ میلیون ریال بوده و سهم شرکت های دولتی، بانکها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت از نظر درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بالغ بر ۱۴ میلیون و ۸۳۹ هزار و ۴۵۷ میلیارد و ۶۸۹ میلیون ریال در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه از حیث هزینه ها و سایر پرداخت ها نیز بالغ بر ۱۴ میلیون و ۸۳۹ هزار و ۴۵۷ میلیارد و ۶۸۹ میلیون ریال است.

انتهای پیام/
Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده