ساعت: ۱۱:۰۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ شناسه خبر: 77102
مطیع سیاست گذاری سازمان سینمایی هستم

مسعود ردایی درباره اکران‌های دانشگاهی «سال دوم دانشکده من» و حاشیه‌های بوجود آمده برای همخوانی در این فیلم توضیح داد.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، چند روزی است اکران های دانشگاهی «سال دوم دانشکده من» آغاز شده است در این خصوص و در رابطه با حاشیه های جدیدی که برای بخش صدای زن فیلم پیش آمده با مسعود ردایی تهیه کننده فیلم،گفت و گویی انجام دادیم که می خوانید.

اکران های دانشگاهی «سال دوم دانشکده من» ادامه دارد؟

اکران دانشجویی را با نمایش در دانشگاه علم و صنعت تهران آغاز کردیم و با استقبال بسیار خوبی مواجه شدیم. در انتهای مراسم سوال های متعددی پرسیده شد که توسط کارگردان و بازیگران پاسخ داده شد. اکران بعدی در دانشگاه صنعتی اصفهان بود که آن جا نیز فیلم را دوست داشتند و یک جامعه شناس و دانشجوها به جواب پاسخ های خود رسیدند؛ ضمنا این روند اکران های دانشجویی ادامه دارد.

 

آیا به بخش معنوی کار مانند اکران های دانشجویی و یا در مکان های دیگر و افراد خاص با اهداف مختلف فارغ از بخش مادی تولید یک فیلم باید توجه شود و چه منفعتی برای سینما دارد؟

به نظرم گام مثبتی است به خصوص نمایش فیلم هایی که به روابط اجتماعی و انسانی برای نسل جوان می پردازد و امیدوارم بتوانیم در اکران های محدود و برای افراد خاص انجام دهیم . اتفاقا این دو اکرانی که در تهران و اصفهان صورت گرفت، نشان می دهد استقبال و دیده شدن این نوع فیلم ها مورد توجه است و اگر بتوانیم این روند اعتباری و معنوی را ادامه بدهیم خیلی خوب خواهد بود و پیشنهاد می کنم فیلم هایی که در این سنخ و در رابطه با مخاطب های جوان هستند چنین گام هایی را بردارند تا بتوانند کمک های بیشتری به تقویت فکری افراد جوان بکنند چون جزو وظایف هنرمندان است.

به نظر می رسد صدای زن فیلم در آهنگی که می خواند به صورت همخوانی نیست؛ با وجود نمایش در دانشگاه ها مشکلی ایجاد نمی کند؟

نه، این موسیقی و ترانه به صورت همخوانی است و تک خوانی محسوب نمی شود؛ درست است که صدای زن می شنویم اما با صداهای دیگر همراه شده و تمام شرایط اداری و قانونی اش را در سازمان سینمایی طی کرده و مورد موافقت قرار گرفته تا به اجرا درآمده است از این رو فکر نمی کنم مشکلی داشته باشد.

این تصمیم سخت و لب مرزی را با تفکر انجام دادید و چگونه ریسک را به جان خریدید؟

این پیشنهاد موسیقیدان کار بود و با توجه به اینکه صدای خوبی در زمینه همخوانی وجود داشت از آن استفاده کردیم. قطعا اگر مشکلی بوجود می آورد به شخصه جزء اولین کسی بودم که جلوی آن را می گرفتم و از آنجایی که تمام روند قانونی خود را طی کرده هیچ اشکالی ندارد و مورد تایید بوده است.

تابوشکنی در همخوانی با صدای زن نداشتیم/مطیع سیاست گذاری سازمان سینمایی هستم

یعنی شما از آن جمله تهیه کننده هایی هستید که اگر مشکلی در تولید فیلم باشد جلوی آن می ایستید و انجام نمی دهید ؟

بله، در این مواقع مسائل قانونی و ضوابطی که وجود دارد را کنار نمی گذارم و همیشه مطیع مواردی هستیم که از طریق سیاست گذاری ها از سوی سازمان سینمایی ابلاغ می شود و آن ها راکاملا اجرا می کنیم. همخوانی هم از این موارد بود و اگر سازمان سینمایی می گفت آن را حذف کنید حتی همخوانی را حذف می کردیم و مطیع کامل سیاست های سازمان سینمایی می شدیم. انشاءالله که بتواند به رشد و اعتلای صنعت سینما کمک کند.

می توان گفت تابو شکنی صورت گرفته است؟

نه ، همخوانی در فیلم های مختلف بوده و هیچ تابو شکنی خاصی صورت نگرفته است. کارگردان و موسیقیدان از شرایط و مقررات استفاده کردند و این کار را انجام دادند.

انتهای پیام/

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده