ساعت: ۱۰:۵۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ شناسه خبر: 77075
فرماندار شهرستان هشترود:

امین امینیان گفت: مساجد قدیمی شهرستان هشترود ساماندهی می شوند.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان فرماندار هشترود صبح امروز علیرضا قوچی معاون اداره کل میراث فرهنگی استان و سعیدی رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان هشترود از مجموعه آثار تاریخی و طبیعی شهرستان هشترود بازدید کردند.

در بازدید از مساجد تاریخی مسجد جامع و مسجد ولیعصر واقع در روستای لامشان بر تکمیل کردن نواقصات موجود در بنای مساجد تاکید و همچنین مقرر شد طرح توسعه مسجد جامع واقع در خود شهر در دستور کار کمیته فنی اداره کل میراث فرهنگی استان قرار گیرد.

در بازدید از جاده گردشگری سلامت نیز عنوان شد این جاده در امتداد رودخانه آغ‌بولاغ در شهر هشترود بوده و طی روزهای آینده با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان پیمان سپاری شده و عملیات اجرائی آن آغاز خواهد شد.

بازدید از بقعه بایزید بسطامی دیگر برنامه این بازدیدها بود. این بنا در روستای عزیزکندی شهرستان هشترود واقع شده، نزدیکی آن به اتوبان تبریز- زنجان و قدمت زیاد بنا آن را از سایر نمونه‌های مشابه متمایز می‌کند، از سال گذشته اعتباری بمنظور مرمت، محوطه سازی و نورپردازی بنا تخصیص یافته و پیش بینی می‌شود امسال عملیات اجرایی آن به اتمام برسد و قابل استفاده برای علاقه مندان باشد.

لازم به ذکر است طرح تکمیل سنگ فرش قلعه ضحاک و تکمیل پل موجود در رودخانه در دستور کار میراث فرهنگی شهرستان قرار دارد.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده