ساعت: ۱۱:۲۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ شناسه خبر: 77058
مدیرعامل شرکت توزیع برق در نشست خبری با خبرنگاران:

مهندس اکبر فرج نیا گفت: برای پرداخت الکترونیکی هزینه قبض برق ۱۰ روش پیش بینی شده است که مردم به راحتی هر چه تمام می توانند از این روش ها صورتحساب خود را پرداخت کنند.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، اکبر فرج‌نیا مدیر عامل شرکت توزیع برق استان در نشست خبری با خبرنگاران گفت: سالانه بیش از ۲۲۰ میلیون قبض کاغذی برق برای ۳۶ میلیون مشترک برق کشور صادر می شود که با حذف قبض کاغذی برق علاوه بر حفظ محیط زیست از اتلاف منابع مالی کشور جلوگیری می شود.

وی اظهار داشت: برای پرداخت الکترونیکی هزینه قبض برق ۱۰ روش پیش بینی شده است که مردم به راحتی هر چه تمام می توانند از این روش ها صورتحساب خود را پرداخت کنند.

فرج نیا افزود: تنها با داشتن شناسه قبض ۱۳ رقمی می توان قبض برق را از هر مکان و روشی پرداخت کرد.

وی تاکید کرد: حذف قبض کاغذی برق دستاوردهای بسیار زیادی خواهد داشت که مهمترین آن بهبود پوشش و صحت قرائت و کاهش قابل توجهی از هزینه های شرکت توزیع برق است.

فرج نیا تصریح کرد: هدف اصلی ما توزیع برق با روش های نوین در سراسر استان است که خوشبختانه امسال قطعی برقی نداشتیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ادامه داد: فاز اول سامانه دو سویه ارتباط با مشترکین در استان راه اندازی شده است که مردم می توانند عملکرد مصرف برق خود در ۲۴ ساعت گذشته را در این سامانه مشاهده کنند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت های توزیع برق از منابع مالی برق استفاده نمی کنند و تنها از محل فروش برق در داخل و خارج کشور درآمدزایی می کنند.

فرج نیا ابراز کرد: مصرف برق در ایران از حد استاندار بسیار بالاتر است و بعد از ما فنلاند است که نصف ما مصرف می کنند

وی یاداور شد: قیمت برق در ۳۰ ساعت گذشته ۱۷.۹  درصد افزایش داشته است که در مقایسه با سایر انرژی های مصرفی مثل آب، بنزین و غیره بسیار ناچیز بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تاکید کرد: ادارات دولتی و غیر دولتی می بایست بدهی های خود را به شرکت توزیع نیروی برق پرداخت کنند که در غیر این صورت برق آن ها قطع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت هزینه های ناشی از سرقت کابل ها و سایر تجهیزات در معابر عمومی بر عهده شرکت توزیع نیروی برق است اما در داخل منازل و سایر اماکن شخصی برعهده صاحب اشتراک است.

وی با ابراز اینکه به‌زودی برای توزیع «کارت هوشمند انرژی» برنامه‌ریزی و طراحی می‌شود، اضافه کرد: این کارت انرژی عین کارت هوشمند سوخت خواهد بود که هر مشترک یک کارت خواهد داشت که انواع کارت‌های بانکی می‌تواند به‌عنوان کیف پول الکترونیکی مورد استفاده قرار گیرد. در آینده اگر بخواهیم یارانه انرژی را به‌صورت هدفمندتر استفاده کنیم، می‌توانیم مصرف را به کارت یارانه متصل کنیم تا یارانه هم بر اساس میزان مصرف افراد پرداخت شود که نزدیک به عدالت است.

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده