ساعت: ۰۹:۳۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ شناسه خبر: 76912
فرماندار هشترود:

امین امینیان با اشاره به اهمیت مشاغل خانگی در کمک به کاهش آمار بیکاری و تامین معیشت خانواده‌ها، از تخصیص ۲۲ میلیارد ریال برای مشاغل خانگی در شهرستان هشترود خبر داد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان فرماندار هشترود صبح امروز در نشست کارگروه اشتغال شهرستان هشترود گفت: این مبلغ در ۶ ماه گذشته برای ۱۷۷ طرح با اشتغالزایی ۶۰۸ نفر پرداخت شده است.

وی افزود: شهرستان هشترود رتبه چهارم استانی را در پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به خود اختصاص داده است.

‌ وی اظهار داشت: استفاده از اعتبارات و منابع دولتی برای سرمایه گذاری در شهرستان هشترود با فرض اینکه این منابع در راه درست خود هم هزینه شده باشند، کافی نیست و باید با زمینه سازی برای حضور سرمایه گذاران در هشترود، گام های اساسی در اشتغالزایی برداشت.

فرماندار هشترود گفت : در این زمینه وظیفه دستگاه های اجرایی، بانک های عامل و عموم مردم، تبیین و توضیح مزیت های سرمایه گذاری در شهرستان هشترود نسبت به سایر نقاط استان و کشور می باشد تا اینکه سرمایه گذاران نسبت به سررمایه گذاری در این منطقه ترغیب و تشویق شوند.

امینیان در همین زمینه وجود راه آهن، آزادراه تبریز – زنجان و آزادراه مراغه – هشترود  را از جمله امتیازات شهرستان هشترود برشمرد که آن را به محور ارتباطی استان های شمالغربی کشور به استان های مرکزی تبدیل می کند.

وی وجود منابع آبی و انرژی (برق – گاز) کافی را از دیگر امتیازات هشترود نسبت به سایر نقاط دانست که می تواند فرصت خوبی برای افراد به منظور سرمایه گذاری در این شهرستان باشد.

فرماندار هشترود از بانک های عامل و دستگاه های اجرایی خواست تا با حمایت و کمک به افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در شهرستان هستند، در شکستن ترس عمومی از سرمایه گذاری در هشترود پیشگام باشند.

امینیان خاطرنشان کرد: باید نهایت همکاری های لازم با افراد را داشته باشیم تا هیچگونه طرحی در صورت داشتن شرایط لازم در شهرستان متوقف نشود، زیرا توقف در اجرای طرح ها موجی از ناامیدی به سرمایه گذاری در شهرستان را ایجاد خواهد کرد که بسیار خطرناک است.

وی افزود: با بررسی هایی که انجام شده، هشترود بسیار مستعد برای سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری، معادن و صنایع آب بر می باشد، اما آنچه که باید در سرمایه گذاری ها مورد توجه جدی مسئولین شهرستان باشد، پرهیز از خام فروشی محصولات و راه اندازی صنایع و واحدهای تولیدی با تولید محصولاتی دارای ارزش افزوده بالا و فراوری شده است تا شاهد رونق در تولید و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه باشیم.

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده