ساعت: 09:11 منتشر شده در مورخ: 2019/09/21 شناسه خبر: 76660
یادداشت میهمان/ حسن سلیمانی

همه ساله با آغاز ماه مهر که سالها ماه کلاس و درس با هفته دفاع مقدس مزین شده است، فرصت خوبی است تا به هر بهانه ای از کلاس درس ایثار و عزت و آزادگی بهره ای برده و سرمشق زندگی خود کنیم.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، حسن سلیمانی نوشت:

 

همه ساله با آغاز ماه مهر که سالها ماه کلاس و درس با هفته دفاع مقدس مزین شده است ، فرصت خوبی است تا به هر بهانه ای از کلاس درس ایثار و عزت و آزادگی بهره ای برده و سرمشق زندگی  خود کنیم ، با این توصیف دست به قلم شده چند خطی را برای تذکر خود و استفاده عزیزان روی کاغذ می آورم.

دفاع مقدس جنگ تحمیل شده به ایران از سوی استکبار جهانی بود که قدرت‌های غرب و شرق و اعراب منطقه برای براندازی انقلاب اسلامی بسیج شده و این توطئه بزرگ را برنامه ‌ریزی کردند.

در جنگ تحمیلی جوانان این آب و خاک شجاعانه و جان بر کف با مدیریت الهی امام خمینی (ره) با دفاع از تمامیت ارزی کشور از استقلال این مرز و بوم صیانت کردند.
با گذشت سالها از جنگ تحمیلی همچنان مبارزه استکبار با آرمان‌های انقلاب اسلامی ادامه دارد و دشمن با استفاده از نفوذ فرهنگی و جنگ سرد در برابر ایران اسلامی قد علم کرده است.

آگاه ‌سازی تمام اقشار جامعه به خصوص جوانان از دستاوردهای انقلاب ضروری است و باید با یادآوری خاطرات دفاع مقدس، تشریح جان‌ فشانی‌های رزمندگان و بزرگداشت نام و یاد شهیدان روحیه شهادت‌طلبی و ایثار و همچنین عرق ملی را در جوانان تقویت کرد.
باید علاوه بر بیان خاطرات جنگ، موضوعات و بحث‌های روز نیز در جهت افزایش بصیرت جوانان مورد بررسی قرار گیرد و با توجه به روحیه شجاعت توام با ریسک‌ پذیری بالای جوانان بهتر است با بیان رشادت‌های رزمندگان قشر جوان را که اغلب جنگ جانانه را می‌پسندند به مطالعه و تفکر پیرامون دفاع مقدس علاقه‌ مند کرد.

با بهره بردن از خاطرات جانبازان و وصیت‌ نامه‌های شهدا باید از دفاع مقدس هم عبرت گرفت و درس عزت و شرف آموخت.

تفکر بسیجی که تبلور اندیشه‌های امام خمینی(ره) است در دوران دفاع مقدس نماد عینی  پیدا کرد.
حفظ حالات معنوی دفاع مقدس اولین و مهم ترین راه حفظ ارزش های این دوران است و با تاسی از سفیران عاشورا حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) باید هویت خود را در راستای بازشناسی ارزشهای دفاع مقدس و حفظ روحیه جهاد گری و شهادت طلبی، حفظ کنیم.

استفاده از ظرفیت های موجود، باز شناسی هویت ملی و اقتدار کشور در دنیا می تواند در این زمینه راهگشا و کارآمد باشد.

دفاع ۸ ساله عموم ملت ایران نشان از شجاعت و غیرت مردمی است که با صلابت مثال زدنی و مجاهدت خالصانه و با قامتی استوار در برابر ائتلاف کفر و ظلم و نفاق ایستادند و از انقلاب و ایران اسلامی دفاع کردند.

امروز ایران اسلامی به برکت خون پاک شهیدان و مجاهدت ایثارگران و درایت و رهبری ولایت فقیه زمان امام خامنه ای (حفظه الله)  همچون نگینی درخشان در جهان می‌درخشد و نور معنویت حاصل از انقلاب اسلامی و آرمان‌های رفیع امام راحل (ره) در جهان در حال انتشار است.

اگر امروز می‌خواهیم اقتدارمان حفظ شود باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم.

در نهایت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و جانفشانی ایثارگران و رزمندگان و جانبازان و خانواده معظم شهدا ، فرا رسیدن ماه مهر را نیز بر آینده سازان این نظام، دانش آموزان و دانشگاهیان عزیز و گرامی تبریک عرض گفته و آرزوی موفقیت برای همه دارم.

ارادتمند(حاج حسن سلیمانی)

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده