ساعت: ۱۰:۱۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ شناسه خبر: 76400

مطمئنا شما نیز متوجه تأثیرات لبخند زدن بر افزایش زیبایی و شادابی چهره شده‌اید. اکثر آدم‌ها جذب افراد خوشرو و لبخند به لب می‌شوند و ارتباط بیشتری با آن‌ها برقرار می‌کنند. این موضوع یکی از مهم‌ترین اصول برقراری روابط اجتماعی مؤثر با دیگران تلقی می‌شود. لبخند زدن آستانه‌ی تحمل شما را بالا می‌برد و از فشارهای روانی می‌کاهد. با آگاهی از این مسئله می‌توانید اضطراب و استرس خود را کاهش دهید و یا آن‌ها را تحت کنترل درآورید. لبخند زدن فواید و تأثیرات بیشماری دارد که مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه ذکر کرده‌ایم.

Print Friendly

تأثیرات لبخند زدن بر مغز

به گزارش پیک هشترود به نقل از هنر زندگی ، امروزه به دلیل مشکلات زیادی که مردم دارند گاهی اوقات لبخند زدن را فراموش می‌کنند. به طور متوسط بزرگسالان روزانه ۲۰ مرتبه لبخند می زنند در حالی که کودکان روزانه چهار صد مرتبه این کار را انجام می‌دهند.لبخند زدن باعث فعال شدن پیام رسان های عصبی در مغز و ترشح هورمون اندروفین، سروتونین و دوپامین در مغز میشود و فرد احساس شادی میکند.

 

ایجاد حس خوشبختی

زمانی که فرد لبخند می زند برای لحظه‌ای حس خوشبختی را تجربه می کند در واقع خوشبختی و حس خوب باعث لبخند زدن می شود و به این صورت چرخه مثبت در زندگی فرد ادامه می‌یابد. حتی لبخند زدن مصنوعی در هنگام ناراحتی‌ها می‌تواند بر حس و حال شما تأثیر مثبت بگذارد.

 

تأثیرات لبخند زدن |  جذب کردن دیگران به سمت خود

لبخند زدن باعث می‌شوید فردی مهربان به نظر برسید و دیگران را به سمت خود جذب کنید. بیشتر انسان‌ها به سمت کسی جذب می‌شوند که همیشه لبخند به لب دارد. لبخند زدن سبب انتقال انرژی بین افراد می‌شود و از مهم‌ترین اصول مهارت‌های ارتباط بین فردی است. پیشنهاد می‌کنیم برای جذب دیگران به سمت خود مقاله‌ی مهارت‌های ارتباطی را مطالعه کنید.

 

تنظیم ضربان قلب و درمان استرس

لبخند زدن در دراز مدت می تواند استرس را درمان کند و ضربان قلب شما را در حالت طبیعی نگه دارد. حتی با لبخند زدن از روی اجبار فشار خون و ضربان قلب ه طور چشمگیری تنظیم می‌شود. همچنین برای کاهش استرس راه‌های زیادی وجود دارد که برخی از آن‌ها را در مقاله‌ی ۹ ترفند عملی برای کاهش استرس شرح داده‌ایم.

 

تأثیرات لبخند زدن | تقویت سیستم ایمنی

با لبخند زدن بسیاری از بیماری ها را از خود دور کنید. بیماری هایی مانند سرطان آرتروز و دیابت و بیماری هایی که به سیستم ایمنی متصل هستند با لبخند زدن و شاد بودن در دراز مدت کاهش می‌یابند. محققان به تازگی دریافته‌اند که لبخند زدن احساس خوشحالی را در فرد ایجاد می کند و باعث کاهش تولید هورمون کورتیزول می شود که سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند.

 

افزایش طول عمر

لبخند زدن و شاد بودن به طور کلی طول عمر شما را افزایش می‌دهد و از بسیاری بیماری‌ها جلوگیری می‌کند. محققان دریافتند افرادی که احساس خوشبختی می کنند عمر طولانی تری نسبت به بقیه دارند. افرادی که دید مثبتی نسبت به زندگی و اطرافیان دارند عمر طولانی خواهند داشت.

 

فریب ذهن در جهت مثبت

زمانی که لبخند می‌زنید و بدن خود را در حالت خوشحالی قرار می دهید ذهن گمان می‌کند که شما خوشحال هستید و  در نتیجه می‌پذیرد که باید پر انرژی و شاد باشد. یکی از تمرین هایی که به واسطه‌ی آگاهی از این موصوع می‌توان انجام داد این است که در زمان‌های ناراحتی و استرس جلوی آینه بایستید و دستان خود را باز کنید؛

در آینه نگاه کنید و به مدت سه ثانیه به خود لبخند بزنید. اگر این کار را هر روز انجام دهید به مرور حس بهتری خواهید داشت. لبخند باعث افزایش تمرکز و دقت در طی روز می شود و ذهن شما فضای آزادتری را برای حل مشکلات خواهد یافت.

 

تأثیرات لبخند زدن | جلب اعتماد دیگران

هنگامی که شما به دیگران لبخند میزنید در عین حال می توانید اعتماد آنها را نیز جلب کنید. مردم می‌توانند لبخند از روی اجبار و لبخند واقعی را تشخیص دهند بنابراین هنگامی که می خواهید اعتماد دیگران را جلب کنید سعی کنید لبخند واقعی بر لب داشته باشید.

تأثیر لبخند زدن در شروع روابط

یکی از کاربردی ترین ابزارهای زبان بدن لبخند زدن است. لبخند زدن در شروع رابطه این حس را به طرف مقابل می‌دهد که از برقراری ارتباط با او خوشحال هستید. این موضوع باعث ایجاد صمیمیت و علاقه‌مندی طرف مقابل به شما می‌شود. همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که همیشه اولین برخوردها در حافظه می‌مانند. پس بهتر است که در نگاه اول فردی لبخند به لب و خوشرو به نظر برسید.

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده