ساعت: ۰۹:۱۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ شناسه خبر: 76109
مدیر جهادکشاورزی هشترود خبر داد؛

مدیر جهادکشاورزی هشترود گفت: مزرعه ۲۰ تنی مکانیزه ماهیان سردآبی(قزل آلا) در حاشیه رودخانه قرنقو شهرستان هشترود واقع در روستای خراسانک افتتاح شد.

Print Friendly

مجید احمدی مدیر جهادکشاورزی هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود افزود: اولین پروژه از طرح‌های توسعه آبزی پروری در حاشیه رودخانه قرنقوی هشترود توسط شرکت قیزل قانات سهند در اراضی به وسعت دو هزار مترمربع و مساحت مفید ۷۵۰ مترمربع با تولید ۲۰ تن در سال و اشتغال زایی سه نفر مستقیم و شش نفر غیر مستقیم از تیر ماه سال۹۷، آغاز شد و در اواخر همان سال به پایان رسید.
وی با بیان این‌که مجری پروژه ۳۲۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی دریافت و مابقی را از آورده شخصی خود هزینه کرده است، گفت: این پروژه جزو طرح‌های توسعه مورد توافق با شرکت آب منطقه ای استان است و مقرر شده ۱۰۰ حلقه چاه آبزی پروری برای پرورش ماهیان سردآبی هر کدام ۲۰ تن در سال در حاشیه رودخانه‌های دائمی استان پس از طی مراحل قانونی و اخذ مجوز به حجم ۲۰۰۰ تن به کل تولید استان اضافه کند.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان ادامه داد: در راستای طرح مذکور در حال حاضر طرح‌های بزرگ و کوچک زیادی در شهرستان‌های ورزقان، مراغه و میانه در حال مطالعه، اخذ مجوز و شروع عملیات اجرایی است و در این هفته عملیات کلنگ زنی مجتمع پرورش ماهیان سردآبی زینق مراغه را نیز در برنامه داریم، همچنین در برخی از شهرستان های دیگر عملیات شناسایی در حال جریان است.
گفتنی است؛ شهرستان هشترود با تولید سالانه ۹۹ تن ماهیان سردآبی و ۱۰۱ تن ماهیان گرمابی جمعاً با ۲۰۰ تن در بین شهرستان های استان حائز رتبه نهم است.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده