ساعت: ۱۱:۳۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ شناسه خبر: 76016
زائران در آخرین صفحه گذرنامه خود یک شماره تلفن قید کنند

سرکنسول ایران در کربلای معلی گفت: سال گذشته ۲۰۰ موبایل، ۱۷۰ ساک و ۷۰۰ گذرنامه در جریان فرآیند اربعین حسینی یافت شد که متأسفانه یافتن صاحبان ساک‌ها به نتیجه نرسید و موبایل‌ها هم با دشواری تمام به صاحبان آن برگردانده شد.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود به نقل از راه دانا،هر ساله میلیون ها نفر از ایران با پای پیاده عازم عراق می شوند تا خود را به مراسم اربعین امام حسین(ع) برسانند؛ قطعاً شکل گیری بزرگترین اجتماع جهانی در ایام اربعین و در کربلا نیازمند هماهنگی های گسترده و همکاری های زائران برای برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم است.

در همنی راستا میرمسعود حسینیان، سرکنسول ایران در کربلای معلی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به برخی از مشکلات پیش آمده برای زائران اربعین در سال گذشته اشاره کرده و توصیه کرد: زائران در آخرین صفحه گذرنامه خود یک شماره تلفن قید کنند تا در صورت گم شدن مدارک به‌ سرعت کارهای یافتن و بازگرداندن آن انجام شود.

پیدا شدن ۷۰۰ گذرنامه و ۲۰۰ موبایل در اربعین گذشته

وی ضمن برشمردن برخی از اقلام یافت شده در جریان اربعین گذشته همچنین گفت: سال گذشته ۲۰۰ موبایل، ۱۷۰ ساک و ۷۰۰ گذرنامه در جریان فرآیند اربعین حسینی یافت شد که متأسفانه یافتن صاحبان ساک‌ها به نتیجه نرسید و موبایل‌ها هم با دشواری تمام به صاحبان آن برگردانده شد.

سرکنسول ایران در کربلای معلی تأکید کرد: اگر به این اقدامات ساده ذکرشده و توصیه‌ها، از سوی زوار محترم توجه شود، بیش از ۹۰ درصد مشکل گمشدگان حل شده و بار سنگینی از دوش نمایندگی کربلا برداشته می‌شود.

 

زائران اربعین توقع خود را از سفر اربعین کمتر کنند

حسینیان با اشاره به امکانات رفاهی در شهرهای کربلا و نجف اظهار داشت: بهتر است زائران محترم با توجه به امکانات شهرهای نجف و کربلا توقع خود را کاهش دهند چرا که در ایام اربعین حسینی روزانه حدود ۴ میلیون نفر در کربلا حضور دارند که به همین ترتیب امکانات طبعاً پاسخگوی نیازمندی ها به‌خصوص اسکان شایسته و در خور نیست.

وی همچنین توصیه کرد: خواهران محترم از همراه آوردن طلا و جواهرات خودداری کنند و اگر لزومی برای به‌همراه داشتن آنها وجود دارد از آشکار کردن و نشان دادن آن به دیگران خودداری کنند و در حفاظت آن دقت لازم را داشته باشند چرا که ممکن است معدود افراد فرصت‌طلب که نیت دیگری جز زیارت دارند، بین افراد حضور داشته باشند و به همین منظور باید مراقبت لازم انجام گیرد.

سرکنسول ایران در کربلای معلی در پایان تأکید کرد: با توجه به تراکم جمعیتی در مرزها و اماکن دیگر داشتن سعه صدر بخشی از زیارت محسوب می‌شود؛ احترام به دیگر زوار مخصوصاً بزرگترها و میانسالان الزامی است.

 

انتهای پیام/

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده