ساعت: ۰۹:۰۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ شناسه خبر: 75925

نخستین جشنواره خوشنویسی باب‌العلم در هشترود با معرفی برترین‌های رشته‌های مختلف به کار خود پایان داد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هشترود در مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: این جشنواره با محوریت حضرت امیرالمومنین (ع) در سه رشته نستعلیق، شکسته نستعلیق و تحریری برگزار شد.
علی اکبرزاده گفت: جملات قصار حضرت علی (ع)،  آیات و احادیث در مورد حضرت علی (ع) و اشعار و سخنان بزرگان درباره حضرت علی (ع) از موضاعات این جشنواره بود.

وی افزود: ۷۵ اثر در دبیرخانه جشنواره خوشنویسی باب العلم وصول شده بود که با رای هیات داوران تعداد ۴۰ اثر در ۴ بخش نستعلیق با خط درشت،  نستعلیق تحریری،  شکسته نستعلیق با خط درشت و شکسته نستعلیق تحریری با خودکار  به بخش نمایشگاهی راه یافت.
اکبرزاده به نتایج این جشنواره اشاره کرد و گفت: در رشته نستعلیق محمد اسداللهی،  امین شکریفرد و امین جلالیان در رشته نستعلیق تحریری زهرا غفارزاده،  کمیل آبی،  امین جلالیان در رشته شکسته نستعلیق ابراهیم واعظی،  قدرت حسین پور و مهشید محمودزاده و در رشته شکسته نستعلیق تحریری با خودکار ابراهیم واعظی،  ریحانه چکنی و مهدی توری اول تا سوم شدند.
وی از برپایی نمایشگاهی از آثار برگزیده جشنواره خوشنویسی در هشترود خبر داد و افزود: این نمایشگاه به مدت یک هفته در سالن آمفی تاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هشترود دایر است.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده