ساعت: ۱۱:۱۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ شناسه خبر: 75657
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه هشترود:

حجت الاسلام عبدالله موحدی گفت: رونق بخشیدن به مساجد باعث جلوگیری از آسیب های اجتماعی و فردی در همه محله ها می شود.

Print Friendly

حجت الاسلام عبدالله موحدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود با تبریک فرارسیدن روز ۳۰ مرداد روز ملی مساجد گفت: رونق بخشیدن به مساجد باعث جلوگیری از آسیب های اجتماعی و فردی در همه محله ها می شود.

 

 

وی اظهار داشت: مسجد محل پیوند دین و سیاست است و سیاست یعنی تدبیر امور مردم که باید در مساجد انجام شود.
موحدی افزود: برگزاری نماز جماعت و حضور نوجوانان و جوانان در مساجد باید پر رنگ تر باشد و درب مساجد باید به روی همه اقشار باز باشد.
وی ادامه داد: کمک به محرومین، ازدواج آسان، کارگاه اعتیاد، کاهش آسیب های فردی، بحث های آموزشی افراد موفق در زمینه های مختلف ورزشی و هنری و نخبگان، شناسایی افراد مستعد در زمینه های مختلف، کمک به سیل زدگان و جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی از جمله کارها و مواردی است که در مساجد انجام می شود.

موحدی با اشاره به اینکه باید روز مسجد را هرسال پرشورتر از سال‌های قبل گرامی داریم، تاکید کرد: مسجد چند رکن دارد و رکن اول آن امام جماعت است. امام جماعت مانند طبیب دوار باید همیشه متوجه تمامی امور حساس باشد.

 

 

وی تصریح کرد: رکن دوم هیئت امنای مساجد و رکن دیگر نهادها و کانون‌های تربیت اسلامی هستند که برای برگزاری مناسبات دینی و انقلابی مساجد را فعال نگه می‌دارند.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده