ساعت: ۰۹:۲۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ شناسه خبر: 74908
در گفتگوی سهرابی نژاد با پیک هشترود صورت گرفت؛

اسماعیل سهرابی نژاد رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود به تشریح عملکرد ۴ ماهه این اداره پرداخت.

Print Friendly

اسماعیل سهرابی نژاد رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود در تشریح عملکرد و اقدامات چهار ماه اول سال این اداره گفت: تجلیل و تکریم خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از وظایف اصلی بنیاد و سایر دستگاه‌های اجرائی است که در این راستا طی چهار ماه اول سال ۱۳۹۸ تعداد ۱۸۰ مورد دیدار با خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر هشترود و چارایماق با همراهی و مشارکت مسئولین شهرستان انجام‌شده است.

 

 

وی از برقراری تعداد ۲۲۰ مورد ارتباط تلفنی با جامعه هدف تحت پوشش در طول این مدت خبر داد و افزود: در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز در چهار ماه اول سال ۱۳۹۸ تعداد ۱۲ یادواره شهدا در سطح شهرستان و روستاهای تابعه برگزار و بیش از ۲۰ مورد آئین عطرافشانی و گل‌باران مزار شهدا به مناسبت‌های مختلف انجام‌شده است.

 

 
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان هشترود در خصوص خدمات ارائه‌شده در حوزه تعاون و امور اجتماعی در چهار ماه اول سال ۱۳۹۸ نیز تصریح کرد: استخدام سه نفر از ایثارگران در دستگاه‌های دولتی و ۹ نفر در دستگاه‌های غیردولتی، پرداخت یک هزار و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات کارآفرینی و خوداشتغالی به ۹ نفر، ارائه مشاوره شغلی و تخصصی به ۹ نفر، اعطای ۳۲ فقره وام مسکن و بررسی ۱۵ مورد از مشکلات خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر در کمیسیون موارد خاص، از اهم اقدامات این حوزه طی این بازه زمانی است.

 

 
وی ادامه داد: مرمت و نرده‌کشی گلزارهای مطهر شهدا به تعداد ۲۵ مورد، ارائه خدمات مددکاری فردی و آموزش خانواده به ۱۰۰ نفر، بهره‌مندی نه نفر از بیمه عمر، برقراری کمک‌معیشت به سه نفر از جانبازان و اعطای هفت میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به ۴۰ نفر از جامعه هدف تحت پوشش، از سایر اقدامات حوزه تعاون و امور اجتماعی در چهار ماه اول سال ۱۳۹۸ است.

 

 
سهرابی نژاد اظهار داشت: در حوزه ارتباطات و مراجعات نیز به بیش از ۲۰۰ نفر از جامعه هدف تحت پوشش رمز اینترنت برخط صادر و تعداد  ۳۰۰ مورد درخواست حضوری و تلفنی خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر در سیستم سجایا ثبت گردیده است.

 

 
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران هشترود در خصوص اقدامات انجام‌یافته در حوزه فرهنگی و آموزشی در چهار ماه اول سال ۱۳۹۸ نیز خاطرنشان کرد: ارائه خدمات آموزشی به ۴۲ دانشجو و ۲۲ دانش‌آموز شاهد و ایثارگر، تشکیل جلسات ستاد شاهد و امور ایثارگران با روسای دانشگاه‌ها و مدیران آموزش‌وپرورش جهت بررسی مسائل و مشکلات آموزشی دانشجویان و دانش آموزان شاهد و ایثارگر به تعداد چهار مورد، برگزاری مسابقات قرآنی خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر به‌صورت ماهانه، عقد تفاهم‌نامه با اداره ورزش و جوانان در خصوص استفاده جامعه ایثارگری از امکانات ورزشی و تفریحی آن اداره و اعزام سه نفر از خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر به حج تمتع، از اهم اقدامات این حوزه، طی این بازه زمانی است.

 

 
گفتنی است، بنیاد شهید و امور ایثارگران هشترود دارای ۲۰۲ شهید، ۵۷۷ جانباز و ۴۰ آزاده است که به خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر شهرستان‌های هشترود و چاراویماق ارائه خدمات می‌نماید.

 
انتهای پیام/

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده